Milliyetçi Hareket Partisi’nin kadınlarının 'Türkiye’nin Asli Gücü Analar Bacılar Kurultayı’ nda buluşacağını söyleyen Dr. Pelin Yılık, Kadın Teşkilat mensuplarının katılımıyla gerçekleştirilecek toplantının 10 Ekim 2021 tarihinde saat 11.00’de ATO Congresium’ da yapılacağını duyurdu.

Anadolu'nun kadim figürü “Eli Belinde” motifinden ilham alınarak kurultayın hazırlandığını belirten Pelin Yılık, bu motifin kadının ailedeki rolünü ve gücünün ifadesi olduğuna işaret etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Pelin Yılık, açıklamasında şunları kaydetti:

"Kadın yüreğinde ilmek ilmek işlenen her motif aynı zamanda bir hikaye anlatıyor…

Milliyetçi Hareket Partisi’nin kadınları Türkiye’nin Asli Gücü Analar Bacılar Kurultayı’ nda buluşuyor.

Anadolu’nun uçsuz bucaksız kültürel simgelerinin en çok kullanılanlarından biri de “Eli Belinde” motifidir. Başta halı – kilim dokumalarında, ahşap evlerin oyma süslerinde, takılarda karşımıza çıkan bu kültürel miras, annelik ve verimlilik sembolü, gelin kız, çocuklu kız, ana kız gibi isimlerle de anılan bu motif aynı zamanda kadının ailedeki rolünü ve gücünü ifade ediyor.

“Eli Belinde” figüründen ilham alınarak; MHP’nin Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı birimi tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Asli Gücü Analar Bacılar Kurultayı” 10.Ekim.2021 tarihinde saat 11.00’de ATO Congresium’ da Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’ nin önderliğinde Kadın teşkilat mensuplarının katılımıyla gerçekleştirilecek."

Editör: TE Bilisim