Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde (KOSB) iş adamlarıyla bir araya gelen Özdemir, burada yaptığı konuşmada, Türkiye ekonomisinin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) rağmen hızlı yükselişe geçtiğini söyledi.

AK Parti hükümetinin ve Cumhur İttifakı'nın almış olduğu tedbirler sayesinde Türkiye'nin koronavirüsten ekonomik olarak en az etkilenen ülkelerden birisi olduğunun altını çizen Özdemir, "2019 yılının kasım ayından itibaren bütün dünyayı tesiri altına alan Kovid-19 halen etkilerini sürdürmektedir. Ülkemiz ilk günden beri gözle görülmeyen bu düşmana karşı yoğun bir mücadele verirken, sanayicilerimizin göstermiş olduğu üstün gayretlerle pandemi sürecinde en hızlı toparlanma eğilimi gösteren birkaç ülkeden birisi olduk. O yüzden sanayicilerimize teşekkür ediyoruz." dedi.

Kovid-19'la mücadele ortamında felaket tellallarının da ortaya çıktığını vurgulayan Özdemir, şöyle devam etti:

"Her türlü olumsuzluğa rağmen Türk sanayici ve iş adamlarının, Kayserili sanayicilerin ve girişimcilerinin vermiş olduğu bu mücadele hiç şüphesiz bir ekmek ve emek mücadelesi olduğu gibi aynı zamanda da bir vatan mücadelesidir. Çünkü pandemiden hemen sonra yeni koşullarla yeniden kurulacağı ifade edilen yeni dünya düzeninde ülkemizin yerini sağlam bir şekilde alabilmesi konusunda ekonomimizin hızlı bir toparlanma eğilimi göstermesi muazzam bir başarıyı işaret ediyor. Türkiye ekonomisi 2018'de yüzde 2,6, 2019 yılında yüzde 0,9, 2020 de ise 1,8 büyüdü. 2021 yılının ilk çeyreğinde Türk ekonomisi 7,2 oranında büyüdü. Bu oran ikinci çeyrekte de 21,7 olarak gerçekleşti."