MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu TBMM’de devam eden 2022 Bütçe görüşmelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Bütçesi Üzerinde konuştu. Konuşmasında Bakan Mehmet Ersoy’a İzmir Atatürk İl Halk Kütüphanesinin projesinin onaylanması ve ihale sürecinin başlatılmasından dolayı teşekkür etti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür” sözünü hatırlatan Osmanağaoğlu; kültürel alanda da ciddi ve önemli adımların atıldığının ortada olduğunu söyledi. Geçtiğimiz günlerde hizmete giren Atatürk kültür Merkezi ile ilgili “AKM; artık provokasyonların değil, sanatın merkezi hâline gelmiştir. Türk milletini geleceğe taşıyan en önemli motivasyon kaynaklarından birisi olan, “kızıl elma” mevhumunu, kızıl elması İstanbul’u fetheden Fatih’in şehrinde, dünyaya örnek olacak bir mimariyle yeniden inşa edilen Atatürk Kültür Merkezinde simgeleştirdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullanan Osmanağaoğlu “Korkut Ata Film Festivali’ni de burada bilhassa zikretmek isterim. Ortak kültürel havzamız için çok önemli olan bu etkinlik; umarım uzun yıllar boyunca aynı coşkuyla devam edecek ve geleneksel hâle gelecektir.” dedi.

Çeşme Turizm Gelişim Projesi Çok Önemli

Çeşme Turizm Gelişim Projesine de değinen Osmanağaoğlu; “Sadece İzmir’i değil, Ege Bölgesini dünyanın en önemli turizm merkezlerinden birisi haline getirmeyi hedefleyen Ege Turizm Merkezi projesinin ilk etabı olan Çeşme Turizm Gelişim Projesinde planlama ve projelendirme çalışmalarında son aşamaya gelinmesini de çok önemli bulduğumuzu ifade etmek isterim.” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 2022 Bütçe görüşmeleri devam ediyor. Pazartesi günü İçişleri Bakanlığı Bütçesi üzerine görüşmelerin yapılacağı TBMM’de Bütçe maratonunun önümüzdeki günlerde Genel Kurulda devam etmesi bekleniyor.