Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Filiz Kılıç “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları” kapsamında Nevşehir'de önemli açıklamalarda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Filiz Kılıç'ın açıklamaları şu şekilde;

''Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin talimatlarıyla gerçekleştirilen “Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” programımız kapsamında sizlerle birlikte olmak bizleri heyecanlandırmakta ve mutlu etmektedir.

Öncelikle Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin Nevşehirli Hemşerilerime ve kıymetli haziruna muhabbetlerini ve selamlarını iletmek isterim.

Bugün müstesna bir yerde, sadece Türkiye için değil, başta Türk dünyası olmak üzere bütün dünya için büyük önem arz eden topraklardayız.

Bugün Sulucakarahöyük’te Hacı Bektaş Veli, hemen yanında Kırşehir’de Ahi Evran, Konya’da Mevlana, biraz ötede Ankara’da Hacı Bayram Veli’nin halkı irşat ettikleri topraklardayız. 

Bugün Anadolu Erenlerinin kurdukları tekke ve zaviyelere topladıkları insanlarla Anadolu’nun Türk ve Müslüman kalmasını sağladıkları bu güzel ve özel topraklardayız.

Bugün aslanla ceylanın dost olduğu, muhabbet ateşinin daima yandığı, hırsların, kinlerin aşkla yok olduğu topraklardayız.

Bugün hoşgörünün, dostluğun, kardeşliğin filizlenip dünyaya dal budak saldığı topraklardayız.

Bugün millî birlik ve beraberlik düsturunun “bir olalım, iri olalım, diri olalım” mesajıyla ete kemiğe büründüğü ve bütün dünyaya haykırıldığı topraklardayız.

Ne mutlu bize!

2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel seçimleri milletimiz için büyük önem taşımaktadır.  Milliyetçi Hareket Partisi bu tarihi seçime hazırdır. Bugüne kadar il il, ilçe ilçe gezilmiş, vatandaşlarımızla hemhal olunmuş, dertleri dinlenmiş, çözüm yolları aranmış, mutlulukları paylaşılıp arttırılmıştır. Seçime kadar da çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.

Sayın liderimizin ifadeleriyle, “Tıpkı bir derviş sabrıyla, tıpkı bir akıncı cesaretiyle, tıpkı vatan nöbeti tutan bir kahraman edasıyla, tıpkı sevdası uğruna dağları delen bir Ferhat adanmışlığıyla milletimize hizmet aşkıyla dolup taşarak”, vatanımızın her bir karış toprağına gidilmiş, her bir vatandaşımızın eli sıkılmaya çalışılmıştır. Genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin her daim güven veren, net ve kararlı tutumu halkımız nezdinde karşılık bulmuştur.

 “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” temalı, olağanüstü katılımla Sivas, Bursa ve Kayseri mitinglerimiz yapılmış, halkımızın teveccühü gözler önüne serilmiştir. MHP’nin oy oranı konusunda asılsız sonuçlar açıklama gayreti içinde olanlara,  halkımız tarafından verilen en güzel cevap, bu yoğun katılımlar olmuştur. Sayın Genel Başkanımızın ifadesiyle “Tıpkı Ergenekon’da demir dağları eriten ateş gibi, Sivas’ta yaktığımız ateş Bursa’da yayılmış, Kayseri’de körüklenip bütün Türkiye’yi sarmıştır.” “Bizi arayan anketlerde değil; dilde, duada, camide, Cem evinde, bağda, bahçede, bostanda, fabrikada, tezgâhta, tarlada, suskun ve vakur milyonların kalbinde arasın.”

Siz kıymetli Nevşehirli hemşerilerimin de katılımıyla gerçekleştirilen Kayseri mitinginden sonra Nevşehir’den 2023 seçimlerine hazır olduğumuzu haykırmak için buradayız. 

2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

2023 milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili sayısını liderimizin deyimiyle “en çoklaştırmak” da nihai hedefimizdir. 6+1’lik yapılanma gibi kafamız karışık, aklımız bulanık değildir.

Milletimiz bugün iki ayrı siyaset tarzıyla karşı karşıyadır: Bir yanda Cumhur ittifakının eser ve hizmet siyaseti, diğer yanda 6+1 yapılanmasının iftira ve yalan siyaseti. Ortak bir siyasi eylem ortaya koyamayan, bir paydada buluşamayan, ülkenin ve milletin geleceği konusunda bir proje üretemeyen, motivasyondan uzak sözüm ona bir birliktelik..

MHP’nin derdi vatan, 6+1 yapılanmasının derdi sonucu ne olursa olsun hükümeti devirmek,

MHP’nin derdi millet, 6+1 yapılanmasının derdi HDP’ye şirin gözükmek, onun isteklerini yerine getirmek,

MHP’nin derdi FETÖ ile mücadele, 6+1 yapılanmasının derdi FETÖ’cüleri tekrar devletin içine sokmak,

MHP’nin derdi milletimizin huzur ve refahı, 6+1 yapılanmasının derdi huzursuzluk ve kargaşa,

MHP’nin derdi bütün Türk dünyası, 6+1 yapılanmasının derdi şahsi çıkarlarıdır.

Cumhur ittifakı net, millet ittifakı muğlaktır.

Zillet İttifakı, adayını açıklamak için yabancı misyon şefleri, istihbarat ajanları ve Kandil’in sözcülüğünü yapan hainlerden haber beklemektedir.

Sorarım sizlere birbirine güvenmeyen bir ittifak Türk milletine güven verebilir mi?

Sorarım sizlere, daha kendi arasında anlaşamayan, kendi sorunlarına çare bulamayan birbirine benzemez 6+1 yapılanmasının milletin sorunlarına çare bulması, milletin geleceğine yön vermesi mümkün müdür?

Kıymetli hemşerilerim, değerli dava arkadaşlarım,

Sizlerin de malumu olduğu üzere kısa bir süre önce CHP, HDP ye bakanlık verilmesinin söz konusu olabileceğini söyleme gafletinde bulunmuştur.

Bu, -Allah göstermesin- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bakanlıklarına terör örgütü üyelerinin yerleştirilmesi demektir.

Bu, -Allah göstermesin- devletimizin temellerine konacak dinamit demektir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti olan CHP, meşum ellerin denetimine girerek kökünden ve kimliğinden tehlikeli ölçülerde kopmuş, Atatürk’ün partisi olduklarını savunanlar onun ilke ve değerlerine hakaret eder, duruma gelmişlerdir.

Ne zaman ülkemizin tam bağımsızlığı, üretici kabiliyeti noktasında kendisine olan güveni ortaya koyulacak olsa türlü bahanelerle engel olmak yine bu zihniyetin en önemli işi olmuştur. 6’lı grubun zihniyeti aynı. Milletimize karşı toplanmalarının ve birleşmelerinin nedeni aynı. Cumhur ittifakına karşı yuvarlak masaların çevresinde toplamalarının sebebi kafalarının içerisinde yer alan dış kaynaklı yıkıcı ve iç kaynaklı bölücü destekçilerin istediği zilletin yöneteceği Türkiye’dir.

Sağduyu ve feraset sahibi aziz milletimiz bütün olanların farkındadır. Gerçekleri gören ve gelişmeleri yakinen takip eden aziz milletimizin 2023 seçimlerinde 6+1 yapılanmasına gereken cevabı vereceğinden eminiz. Kimin kiminle yol yürüdüğünü, nasıl bir gizli planın içinde buluştuğunu, birbiriyle benzemez görünürde altı gizli ortak HDP’ yi bir araya getiren ve bir paydada buluşmalarını sağlayan asıl faktörlerin neler olduğunu her insanımız, milli ve manevi hasletlerle bezenmiş her vatandaşımız artık gayet iyi bilmektedir.

Uğraşmaları boşunadır. Aziz milletimiz PKK, FETÖ ve kazanmak için gizli olarak görüştükleri Avrupa ve Amerika destekli sivil toplum örgütü görünümlü strateji dernekleriyle, terör örgütleriyle bağlantılı bu kör ve sağır ittifakın gerçek yüzünü görmüştür.

Belediyecilik ile devlet yönetme kavramlarını birbirlerine karıştıran CHP ve destekçisi İP uzun zamandır Cumhurbaşkanı adaylığı noktasında bir karara varamamış, Cumhur ittifakına ve adayı Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a karşı bu uğurda herkes ve her türlü grup ve zihniyetle anlaşır, gerekirse desteklerini alırız düşüncelerini sürdürmüşlerdir.

Millet İttifakının “Hükümet gitsin, cumhurbaşkanı gitsin” her yer güllük gülistanlık olacak, her dert bitecek, herkes uçacak, her derdin çaresi biziz, şeklinde açıklamalarına eminim kendilerinden başka hiç kimse, hatta kendileri bile inanmamaktadır.

Unutulmasın ki, yiğit Mehmetçiğimizin, güvenlik güçlerimizin canları pahasına dağlarda ele geçirdiği stratejik üstünlüğün TBMM’nde kaybına göz yummamız MHP olarak mümkün değildir.

Vakit, 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimlerinde partimizi destekleyerek çok güçlü bir şekilde TBMM’de yer almasını sağlama vaktidir.

Vakit, Cumhuriyetimizin 100. yılında Cumhur’un zaferi için irade gösterme vaktidir.

2023 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin güçlü bir şekilde parlamentoda bulunması demek, milletimizin en iyi şekilde temsil edilmesi demektir. MHP güçlü olursa Türkiye güçlü olacak, Türkiye güçlü olursa Türk dünyası dünya siyasetinde daha da güçlü ve etkili olacaktır.

MHP’nin güçlü olması demek; milletimizin, devletimizin yaşaması, ülkemizin birlik beraberliğine, huzur ve refahına göz dikenlerin amacına ulaşamaması demektir.

MHP’nin güçlü olması demek; kargaşa ve kavgadan beslenen, 6’lı masa ortaklarının dağılması ve yok olması demektir. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar seçilmesi istikrar ve güven demektir.

Kökü dışarda olan bölücü örgüt PKK’nın bitirilmesi sınırlarımızın tam olarak güvenlikli hale gelmesi, terörle mücadele için harcanan paraların memleketin kalkınması için harcanması Türkiye’nin daha da büyümesi ve zenginleşmesi demektir.

 Terörle mücadele sırasında harcanan enerjimizin memleketimizin kalkınması için harcanması demektir.

Cumhur İttifakının 2023 seçimlerinde galip gelmesi demek; her alanda sözü dinlenen ve lider ülke Türkiye yolunda kat edilecek büyük bir merhale demektedir.

İşte bu nedenlerle; Milliyetçi Hareket Partisi olarak 2023 seçimlerinde Cumhur ittifakının hedeflerine ulaşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Hem partimiz için hem de Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanabilmesi için yılmadan, yorulmadan Sayın Genel Başkanımızın çizdiği hedeflere doğru koşuyoruz.

Bizim Adayımız Belli, Kararımız Nettir!

Bu duygu ve düşüncelerle, hepinizi tekrar selamlıyor, toplantımızın, partimiz, camiamız ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Sağ olun, var olun. Allah’a emanet olun!''