MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e sert tepki gösterdi. Büyükataman, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, Özel'in Bozkurt işaretini terör örgütü işaretiyle kıyaslamasını büyük bir skandal olarak nitelendirdi.

"BOZKURT, TÜRK MİLLETİNİN SEMBOLÜDÜR"

MHP’li İsmet Büyükataman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türk milletinin sembolü olan Bozkurt’la terör örgütünün işaretini kıyaslama hatasına düşen, tertemiz Türk çocuğu ile uyuşturucu satıcısı bir terör destekçisini aynı kefeye koymaya çalışan Özgür Özel büyük bir skandala daha imza atmıştır.

Türk milletine ait bir işaretten bu kadar gocunuyor ve böyle bir kıyaslama yapıyor olması CHP’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden ne derece uzaklaştığını bir kez daha göstermiştir.”

"CHP, ATATÜRK’ÜN ÇİZGİSİNDEN UZAKLAŞTI"

Büyükataman, Özel'in açıklamalarının CHP'nin Atatürk'ün çizgisinden uzaklaştığını bir kez daha gösterdiğini belirterek, şunları ekledi:

“DEM’in gönlünü hoş etmek için Türk’e ve Cumhuriyetimize ait ne varsa utanmadan reddeden Özgür Özel, DEM’li ittifak ortaklarının gönlünü yapmak uğruna aziz milletimizin zekasını hafife almakta, milli şuura saldıranlarla aynı hizaya geçmektedir.

Ne yazık ki CHP Bozkurt’tan, Türk’ten, Atatürk’ten ve Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığından rahatsız olanlarla aynı çizgidedir.”

"BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ"

Büyükataman, açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

“Sapla samanı karıştırmaya çalışanları ve Türk milletinin sembolünü alçakça bir kıyaslamaya sokanları büyük Türk milletinin takdirine bırakıyoruz.”

MHP’li Büyükataman'ın açıklaması şu şekilde;

"Türk milletinin sembolü olan Bozkurt’la terör örgütünün işaretini kıyaslama hatasına düşen, tertemiz Türk çocuğu ile uyuşturucu satıcısı bir terör destekçisini aynı kefeye koymaya çalışan Özgür Özel büyük bir skandala daha imza atmıştır.

Türk milletine ait bir işaretten bu kadar gocunuyor ve böyle bir kıyaslama yapıyor olması CHP’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden ne derece uzaklaştığını bir kez daha göstermiştir.

DEM’in gönlünü hoş etmek için Türk’e ve Cumhuriyetimize ait ne varsa utanmadan reddeden Özgür Özel, DEM’li ittifak ortaklarının gönlünü yapmak uğruna aziz milletimizin zekasını hafife almakta, milli şuura saldıranlarla aynı hizaya geçmektedir.

Ne yazık ki CHP Bozkurt’tan, Türk’ten, Atatürk’ten ve Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığından rahatsız olanlarla aynı çizgidedir.

Sapla samanı karıştırmaya çalışanları ve Türk milletinin sembolünü alçakça bir kıyaslamaya sokanları büyük Türk milletinin takdirine bırakıyoruz."