Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

ALGI OPERASYONUNDA TEPKİ

Zillet İttifakı’nın her gün yeni bir algı operasyonu ile Türk milletinin karşısına çıktığını belirten MHP’li İsmet Büyükataman açıklamasında, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Elbistan ziyareti sırasında “Elbistan İl Olsun” pankartı altında slogan atmanın yeri ve zamanı olmadığını ifade ettiği sözlerinin Zillet İttifakı vekilleri ve medyası tarafından çarpıtıldığını ve depremzedelere hakaret ettiği iftirasının atıldığını söyledi.

MHP’li Büyükataman, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Asrın Felaketi’ni yaşadığımız 6 Şubat gününden itibaren Türkiye Cumhuriyeti bir yandan milletimizin yaralarını sarmak için olağanüstü bir gayretle çalışırken diğer taraftan yaşanan depremlerden siyasi rant elde etmeye çalışan siyasi yağmacılara karşı mücadele vermektedir.

“TAŞERON TRİBÜN SİMSARLARI MİLLİ İRADEYE SALDIRMIŞTIR”

İlk günden itibaren kirli bir oyun tezgâhlayan Zillet İttifakı’nın taşeronluğuna soyunan tribün simsarları da futbol sahalarını siyaset arenasına çevirmeye çalışarak adeta milli iradeye saldırmışlardır.

“BAHÇELİ, MİLLİ İRADE KARŞITLARINA GEÇİT VERMEMİŞTİR”

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, deprem şehitlerimize saygısızlık yaparak futbol sahalarına siyaset bulaştıran ve statlardan kaos doğurmaya heveslenen milli irade karşıtlarına geçit vermeyen örnek bir duruş sergilemiştir.

“ZİLLET İTTİFAKI PARTİMİZİ HEDEF ALMIŞTIR”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin duruşu karşısında oyunları bozulunca telaşa kapılan Zillet İttifakı aziz milletimizin acılarını siyasete malzeme yapmaya ve millet iradesine ipotek koymaya çalışarak partimizi hedef almışlardır.

BAHÇELİ’NİN SÖZLERİNİN ÇARPITILMASINA TEPKİ

Zillet İttifakı vekilleri ve medyası, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Elbistan ziyareti sırasında “Elbistan İl Olsun” pankartı altında slogan atmanın yeri ve zamanı olmadığını dile getirdiği sözlerini çarpıtarak depremzedelere hakaret ettiği iftirasını atmışlardır.

“OY DEVŞİRME YARIŞINA GİRDİLER”

Felaketin ilk gününden itibaren milletimizin acılarını istismar ederek siyasi rant peşinde koşan Zillet İttifakı partileri ve zillete payandalık yapan ufak tefek tek kişilik particikler de bu karalama kampanyasına dahil olmuş ve acılarımızı oya çevirme yarışına girmişlerdir.

“HER GÜN YENİ BİR ALGI OPERASYONU”

Henüz bir aday belirlemeyi dahi beceremeyen Zillet İttifakı, kendi içerisindeki kavgayı, tutarsızlığı ve teslimiyetçi anlayışı gizleme telaşıyla milletimizin karşısına her gün yeni bir algı operasyonu ile çıkmaya devam etmektedir.

“ZİLLET İTTİFAKI’NIN İÇİNE DÜŞTÜĞÜ ÇUKUR SİYASETİ AÇIKÇA ORTADADIR”

Deprem bölgelerinde gezerken bile adaylık kavgası yapmaktan vazgeçmeyen, birbirlerini gerizekalı olmakla tanımlayan, yaşanan felaketten kaos doğurup iktidar devşirmeye heveslenen Zillet İttifakı’nın içine düştüğü çukur siyaseti açıkça ortadadır.

“TÜRK MİLLETİ ZİLLETE GEREKEN CEVABI VERECEKTİR”

Türk milleti bu çukur siyasetine, zilletten iktidar devşirmeye çalışan 6+1 masası ve yancılarına, Türk futbolunu zillete kurban etmek isteyen siyaset holiganlarına ve Sayın Genel Başkanımızın sözlerini çarpıtarak algı operasyonlarından beslenen zillete gereken cevabı verecektir.

“MHP, TÜRK MİLLETİNİN İRADESİNİ İPOTEK ALTINA ALMAYA ÇALIŞANLARIN KARŞISINDA”

Milliyetçi Hareket Partisi Büyük Türk milletinin iradesini ipotek altına almaya çalışanların, acılarını istismar edenlerin, istikbalini kargaşaya mahkûm etmek isteyenlerin dün olduğu gibi bugün de karşısında, aziz milletimizin ise daima yanında olmaya devam edecektir.”