Milliyetçi Hareket Patisi (MHP) Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı (DEM) Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) bulunmaması gerektiğini belirtti. Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bu hafta gerçekleştirdiği grup toplantısında dile getirdiği görüşleri paylaşarak, "DEM'in TBMM çatısı altında yeri olmadığını" ifade etti.

"TERÖRÜN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPANLAR TBMM'DE YER BULAMAZ"

Büyükataman, açıklamasında terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olduğunu iddia ettiği DEM'in TBMM'de yer almasını eleştirdi. Türk milletinin birliğine ve vatanın bütünlüğüne göz diken bölücüleri sert bir dille eleştiren Büyükataman, "Dünyanın hiçbir ülkesinin meclisinde, hiçbir demokratik düzende millete kurşun sıkanların ve millete kurşun sıkan teröristlerin sözcülüğünü yapanların yeri olması düşünülemez." ifadelerini kullandı.

"TBMM KÜRSÜSÜ TERÖRİST SÖZCÜLERİNE AYRILMAMALI"

Açıklamasında Türkiye'nin resmi dilinin Türkçe olduğunu vurgulayan Büyükataman, TBMM kürsüsünde başka bir dil konuşmanın milleti provoke etmeyi amaçlayan bir bölücülük olduğunu belirtti. "TBMM çatısı altında başka bir dil konuşmak, milletin meclisini provoke etmeyi amaçlayan bir bölücülüktür. Ve bölücü provokatörlerin aziz milletimizin meclisinde elbette yeri olmayacaktır." şeklinde konuştu.

"DEM'CİLERİN TBMM'DE BULUNMASI ADALET VE HUKUK GAREBETİ"

Son olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin DEM ile ilişkili isimlerin TBMM'de bulunmaması için adım atması gerektiğini belirten Büyükataman, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin ifadelerini hatırlatarak, "Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi 'DEM’cilerin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bulunmaları adalet ve hukuk garebeti, siyaset ve demokrasi ayıbıdır.'" dedi.

MHP’li Büyükataman açıklamasında şunları kaydetti:

“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli bu hafta gerçekleştirdiği grup toplantısında Türk milletinin vicdanının sesi olmuş, eli kanlı terör örgütünün siyasi şubesi DEM’in TBMM çatısı altında yeri olmadığını söylemiştir.

Milletin kürsüsünde cani başına özgürlük isteyecek kadar alçalan terörizmin sözcüleri, TBMM çatısı altında bebek katili PKK cellatlarının sözcülüğünü yapan alçaklar, her zaman olduğu gibi hadlerini aşmışlar, sinsi bir hamasetle barış ve demokrasi kavramlarını istismar ederek terör örgütünün çığırtkanlığına soyunmuşlardır.

Dünyanın hiçbir ülkesinin meclisinde, hiçbir demokratik düzende millete kurşun sıkanların ve millete kurşun sıkan teröristlerin sözcülüğünü yapanların yeri olması düşünülemez.

Şunu herkes bilmelidir ki; Türk milletinin birliğine ve vatanın bütünlüğüne göz diken bölücü terör örgütünün ayakçılığını yapanların da TBMM çatısı altında elbette yeri yoktur ve olmayacaktır.

TBMM kürsüsü dilini silah gibi kullanıp aziz Türk milletine kinini kusan etnik bölücülerin terör örgütünün taleplerini sıralayacağı bir yer değildir. TBMM kürsüsü kahraman Türk askerine “siviller katlediliyor” diyerek iftira atan alçakların Türk ordusuna kin kusacağı bir yer de değildir.

Ayrıca Anayasamıza göre Resmi dilimiz Türkçe’dir. Bu hüküm değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez hükümlerden biridir.

Bu bağlamda TBMM İç Tüzüğüne göre TBMM’nin  çalışma dili de doğal olarak Türkçe’dir. TBMM çatısı altında başka bir dil konuşmak milletin meclisini provoke etmeyi amaçlayan bir bölücülüktür. Ve bölücü provokatörlerin aziz milletimizin meclisinde elbette yeri olmayacaktır.

Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi “DEM’cilerin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bulunmaları adalet ve hukuk garebeti, siyaset ve demokrasi ayıbıdır.” Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu ayıptan en ivedi şekilde kurtulmalıdır."