Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Bursa İl Başkanlığında Bayramlaşma programı kapsamında konuşma yaptı.

MHP’li İsmet Büyükataman’ın konuşması şöyle:

Kıymetli dava arkadaşlarım, muhterem misafirler, değerli hemşerilerim, öncelikle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, bu mübarek bayram gününde bizleri buluşturan Cenab-ı Allah’a şükrediyorum.

On bir ayın sultanı olan Ramazan ayı boyunca tuttuğumuz oruçların kabul olmasını, dayanışma ve kardeşliğe olan inancımızın tazelendiği nice bayramlar diliyorum. Yaralarımızın sarıldığı, acılarımızın hafiflediği, yıkılan şehirlerimizin bir an önce ayağa kalktığı bayramlara kavuşmayı Yüce Allah’tan niyaz ediyor ve bayramınızı en içten duygularımla kutluyorum. Her birinize Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin selamlarını ve muhabbetlerini iletiyor, bu güzel organizasyonu hazırlayan bütün ülküdaşlarıma teşekkür ediyorum.

ACILARIMIZ HALA TAZEDİR, AKLIMIZ DEPREM BÖLGELERİNDE

6 Şubat günü Dünya üzerinde yaşanmış en büyük felaketlerden bir tanesini yaşadık. Art arda yaşadığımız şiddetli depremler büyük yıkımlara sebep olduğu gibi, tarif etmesi güç acılar yaşamamıza sebep oldu. Acılarımız hala tazedir, aklımız deprem bölgelerinde, en önemli gündemimiz 11 ilimizin bir an önce eski günlerine kavuşmasıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti tüm gücüyle, gece gündüz demeden afet bölgelerinin yeniden imar ve ihyası için çalışmaktadır. Depremin yaşandığı bölgelerde ilk etapta barınma ve gıda ihtiyacı ivedi bir şekilde karşılanmış, çadır kentler kurulmuş, hemen ardından konteyner kentler tüm hızıyla kurulmaya başlanmıştır. Mümkün olan en kısa süre içerisinde rağmen hasar tespitleri ve enkaz kaldırma çalışmaları tüm hızıyla devam etmiştir.

DURAK BİLMEDEN ÇALIŞACAĞIMIZDAN VE YIKILAN ŞEHİRLERİMİZİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ

1 yıl içerisinde 319 bin konut ve köy evi toplamda ise 650 bin kalıcı konutun yapılacağı hükümet yetkililerimiz tarafından açıklanmıştır. Tüm bu hizmetler Cumhur İttifakı’nın mimarı olduğu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yürütmede sağladığı imkânlarla hızlı bir şekilde yapılmıştır. Bundan sonraki süreçte de Cumhur İttifakı olarak dur durak bilmeden çalışacağımızdan ve yıkılan şehirlerimizi ayağa kaldıracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Allah’ın izniyle devlet millet omuz omuza bu büyük yıkımın üstesinden hep birlikte geleceğiz.

Türkiye’de çok partili seçimlerin ilk kez yapıldığı 1946 yılından, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçildiği 2018 yılına kadar geçen 72 yılda 51 hükümet kurulmuştur. Bu 72 yılda kurulan darbe hükümetleri, azınlık hükümetleri ve geçici hükümetler yüzünden devletimizin karar alma mekanizması zayıflamış, Türkiye istikrarsız yönetimlere mahkûm edilmiştir. Yaşanan istikrarsızlıklar neticesinde uzun soluklu politikalar üretilememiş, ülkemiz kısır siyasi tartışmalara hapsolmuştur.

Türkiye, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçmiş, yeni sistem 9 Temmuz 2018 itibariyle de resmen tesis edilmiştir. Ülkemiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile istikrara kavuşmuş, içerden ve dışardan gelen tüm tehditlere karşı milli menfaatlerini kararlı bir duruşla korumaya başlamıştır.

Bugün Türkiye’nin istikrar ve büyümesine, birlik ve beraberliğine, Güçlü Türkiye hedeflerine karşı kirli bir oyun oynanmaktadır. Ülkemizin milli menfaatlerine düşmanlık eden Türkiye karşıtı bir cephe Zillet Masası etrafında öbekleşmiştir. İradesini yabancı başkentlerin etki ajanlarına teslim eden Zillet İttifakı, uzun tartışmalar ve ABD sokaklarındaki icazet arayışlarının sonunda nihayet adayını belirleyebilmiştir.  Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklandığı andan itibaren Zillet İttifakı ortakları birbirlerine ağıza alınmayacak hakaretlerle saldırmışlar ve içinden çıkılmaz bir kaosa düşmüşlerdir.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞININ HDP BASKISI ALTINDA AÇIKLANMASIYLA ORTAYA ÇIKMIŞTIR

Zillet Masası’nın üzerine terörün gölgesinin düştüğü, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının HDP baskısı altında açıklanmasıyla ortaya çıkmıştır.

İP Genel Başkanı Meral Akşener altılı masanın millet iradesini temsil etmediğini bizzat itiraf etmiştir.

Gazi meclisin kürsüsünden etrafa mermi savuracak kadar kontrolünü kaybeden Akşener, masadan bir hışımla kalkmış ancak HDP boyunduruğu altındaki Altılı Masa’ya sığıntı gibi geri dönmüştür.

Aday’ın belirlenmesine rağmen Zillet Partileri kavgadan ve kaostan yakasını kurtaramamıştır.

Milletvekili aday listelerinde Türkiye Cumhuriyeti karşıtı sicili kabarık isimlerin yer alması Zillet masasında kargaşa ve krizin bitmediğini ve hiçbir zaman da bitmeyeceğini göstermiştir.

Zillet İttifakı’nın içinden çıkamadığı kriz ortamı ülkemiz için önerdikleri “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi”n de Türkiye’yi istikrarsızlık ve kaosa mahkûm etme projesi olduğunu açığa çıkarmıştır.

KILIÇDAROĞLU’NUN ADAY OLDUĞUNU DUYAN FETÖ’CÜLER DÖNÜŞ BİLETLERİNİ ALMIŞ

PKK terör örgütünün Kandil’deki sözde yöneticileri hiç vakit kaybetmeden desteklerini açıklamışlardır.

Zillet İttifakı’nın adayına tek sevinen eli kanlı FETÖ ve PKK militanları olmuştur. Her söyleminde terör örgütlerinin taleplerini ülke gündemine taşımaya çalışan Kılıçdaroğlu’na teröristlerin desteği kesinlikle tesadüf değildir. Kılıçdaroğlu adaylığı açıklanır açıklanmaz soluğu HDP’nin kapısında almış ve terör partisi ile birçok konuda aynı düşündüklerini ifade etmiştir. Görüşmenin hemen ardından HDP’liler “önümüzdeki dönemin bebek katili Öcalan’ı özgürleştirme” dönemi olacağını açıklamışlar ve “100 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’ni değiştireceğiz” diyerek hadlerini aşmışlardır. HDP’nin Cumhuriyetimize düşman, yıkıcı ve bölücü söylemlerine Zillet İttifakı oy kaygısıyla ses çıkarmamıştır. Kemal Kılıçdaroğlu PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye kapalı kapılar ardında hangi sözleri verdiğini açıklamak, ne gibi siyasi şantajlara boyun eğdiğini açıklamak zorundadır.

ZİLLET İTTİFAKI TÜRKİYE KARŞITI CEPHENİN KURŞUN ASKERİDİR

Görüldüğü üzere; terörün gölgesi Zillet Masası’nın üzerindedir. Zillet Masası Türkiye karşıtı başkentlerin boyunduruğu altındadır. Zillet İttifakı Türkiye karşıtı cephenin kurşun askeridir. Biz Cumhur İttifakı olarak Türkiye Cumhuriyeti üzerine yapılan kirli hesapların farkında ve tam karşısındayız. Ülkemizin hak ettiği refaha ve güvene ulaşması ancak Cumhur İttifakı ile mümkün olacağına inanıyoruz. Biz yerli otomobil diyoruz, onlar Demirtaş diyor. Biz savaş gemisi yapıyoruz, onlar Kavala diyor. Biz SİHA diyoruz, onlar yerel yönetimlere özerklik diyorlar. Biz Büyük ve Güçlü Türkiye Diyoruz, onlar geleceği ipotek edilmiş Türkiye diyorlar. Biz millet iradesi diyoruz, onlar yabancı başkentlerden aferin bekliyorlar. Göründüğü üzere Zillet İttifakı’nın ülkemiz menfaatine olan tek bir söylemi ve icraati yoktur.

 ZİLLET İTTİFAKI’NIN GELDİĞİ NOKTA TAM BİR FİYASKODUR

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği üzere; “Zillet İttifakı Milli Mücadele’de yendiğimiz muhasım odakların istikametindedir.” Cumhur İttifakı ise Türkiye’nin aydınlık geleceği Türk milletinin iradesi ve kararlı duruşudur. Yüce Allah’ın izniyle Yeni yüzyıl, Türk ve Türkiye Yüzyılı olacak, Türkiye Cumhuriyeti önümüzdeki asrın parlayan yıldızı olarak dünyada ve bölgemizde hak ettiği yere ulaşacaktır. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Sayın Cumhurbaşkanımız yeniden seçilecek, Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili sayısını büyük oranda arttırarak meclise girecektir. 14 Mayıs seçimi tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olacak. İçerde ve dışarda pusuda bekleyen Türkiye düşmanlarının hesapları aziz milletimizin iradesiyle bozulacaktır. 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’nın zaferi milletin zaferi olacaktır. Ne mutlu Türküm diyene.

Editör: TE Bilisim