Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanlığı, Merinos Atatürk Kültür Merkezi'nde 28. Dönem Milletvekili adaylarını tanıtmak üzere aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen aday tanıtımına, MHP Bursa İl Başkanı Cihangir Kalkancı, Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanı Gülahmet Türk, İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MYK üyesi Fevzi Zırhlıoğlu, MDK üyesi Muhammet Tekin, Meclis Üyeleri, Milletvekili adayları ve çok sayıda parti mensubu katıldı.

MHP'li Büyükataman şu ifadeleri kullandı;

6 Şubat günü Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerle sarsıldık ve büyük yıkımlara uğradık. 50 binden fazla insanımızı kaybettiğimiz depremlerin ilk anından itibaren devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarını depremin yaşandığı şehirlerimize sevk etti. Yurdun dört bir yanından sivil toplum kuruluşları ve gönüllüler vatandaşlarımızın yardımına yetişmek için deprem bölgelerine koştu. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla Milliyetçi Hareket Partisi heyeti ve Ülkü Ocaklarımız milletimizin yaralarını sarmak için yola çıktı. Devletimiz ve milletimiz ilk andan itibaren ihtiyaçların karşılanması için tarihte eşine az rastlanan bir dayanışma ve olağanüstü bir gayretle çalışmaya başladı. Yaşanan büyük yıkıma rağmen mümkün olan en kısa süre içerisinde barınma ve gıda ihtiyacı karşılandı, çadır kentler ve konteyner kentler kuruldu.

Bundan sonraki süreçte de Cumhur İttifakı olarak en önemli gündemimiz ve önceliğimiz deprem bölgelerinin ihtiyaçlarının karşılanması ve şehirlerimizin bir an önce ayağa kaldırılması olacaktır. Allah’ın izniyle en kısa süre içerisinde devletimiz tüm vatandaşlarımızı kalıcı konutlarına kavuşturacak ve hayatın normale dönmesini sağlayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi kurulduğu günden itibaren tüm varlığını Türk milletine adayan sarsılmaz bir iradenin siyasi temsilcisi olmuştur. Partimiz, milli ve manevi değerlerimizi korumayı, Cumhuriyetimizi kuran iradenin ayak izlerini takip etmeyi kendine şiar edinmiş bir duruşun tecellisi olmuştur. Türk milletinin bağımsızlık ve egemenliğine karşı oynanan bütün kirli oyunlar Milliyetçi Hareket Partisi’nin milli duruşu ile her seferinde bozulmuştur. İşte sizler böyle şerefli bir geçmişin ve yıkılmaz bir iradenin müstesna temsilcilerisiniz.

Her birimiz bu büyük sorumluluğun bilinci ile hareket etmek ve Türk milleti üzerinde kurulan alçak tuzaklara karşı uyanık olmak zorundayız. Şunu özellikle belirtmek istiyorum; Türkiye üzerine yazılan kirli senaryoları dün nasıl yırtıp attıysak bundan sonra da aynı irade ve akılla yırtıp atmak, Türkiye düşmanlarının hesaplarını bozmak her birimizin asli görevidir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin mimarı Cumhur İttifakı, sahibi ise şüphesiz aziz milletimizdir.”

Türkiye, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçmiş, yeni sistem 9 Temmuz 2018 itibariyle de resmen tesis edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişle yeniden doğrulmuş, milli ve manevi bir kenetlenmeyle geleceğe daha kararlı ve emin adımlarla yürümeye başlamıştır. Yeni sistemin sağladığı imkânlarla birlikte Türkiye yoğun bir şekilde maruz kaldığı küresel ve bölgesel tehditlere, ekonomik ve siyasi dayatmalara etkili tedbirler alabilmiş ve güçlü bir şekilde karşılık vermiştir.

Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği gibi “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin mimarı Cumhur İttifakı, sahibi ise şüphesiz aziz milletimizdir.” Cumhur İttifakı olarak, Türkiye’yi geçmişin kısır tartışmalarına geri döndürmek, kaos ve kargaşaya mahkum etmek isteyenlere karşı ülkemizi küresel güç yapmayı hedefleyen bir inançla mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu kutlu mücadelemizde azmimizi yalnızca Türk milletinin iradesinden alıyor ve aziz milletimizin ferasetine sonuna kadar güveniyoruz.

Türkiye’nin tam bağımsızlık yolunda güçlü ve kararlı bir şekilde ilerlemesini sürdürmenin yolu, Cumhuriyetimizin 100. Yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinden geçmektedir. Ülkemizin oyalanacak fırsatı, kaosa teslim edecek geleceği, her gün yeni bir krizle karşımıza çıkan Zillet İttifakı’na teslim edecek bir tek günü bile yoktur. Zillet İttifakı, yıpranmaması için sır gibi sakladığı adayını uzun toplantılar sonunda açıklamış ancak adayın açıklanmasıyla birlikte içerideki kavga da ayyuka çıkmış, saklanamaz hale gelmiştir.

Herkesin malumu olacağı üzere Kılıçdaroğlu’nun adaylığı masadaki partilerin istişaresi ile değil HDP’nin baskısı ve tahakkümü altında açıklanmıştır. Kılıçdaroğlu Altılı Masa’nın değil HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı olmuştur. Zillet İttifakı ortakları sus payı olarak aldıkları Cumhurbaşkanı yardımcılığı ve bakanlık pazarlıkları ile Kılıçdaroğlu’nun adaylığını kabul etmişlerdir.

"Altılı Masa’nın bir siyasi rant birlikteliği olduğu ortaya çıkmıştır"

Ancak buna rağmen Zillet İttifakı’ndaki koltuk kavgası gizlenememiş ve Altılı Masa’nın bir siyasi rant birlikteliği olduğu ortaya çıkmıştır. Zillet İttifakı ortaklarından Meral Akşener Altılı Masa’nın bir kumar ve noter masasına dönüştüğünü, arkalarından iş çevrildiğini açıklamıştır. Akşener Altılı Masa’nın millet iradesini temsil etmediğini ve edemeyeceğini itiraf ederek masadan kalkmış, ancak çok kısa bir süre içerisinde Kılıçdaroğlu dayatmasına boyun eğerek tıpış tıpış Zillet Masası’na geri dönmüştür. Bu gidiş gelişlerin yaşandığı günlerde Zillet İttifakı’nın maskesi düşmüş birbirlerine ağıza alınmayacak küfürler ve hakaretlerle saldırmışlardır. Bu birkaç günde yaşananlar olası bir iktidarları durumunda Altılı Masa’nın Türkiye’yi nasıl yönetemeyeceğinin adeta fragmanı olmuştur.

Zillet İttifakı Türkiye’yi sonu gelmeyen tartışmalara mahkûm edeceğini, istikrarsızlığa sürükleyeceğini göstermiştir. Kılıçdaroğlu seccadeye ayakkabı ile basarak milletimizden ve manevi değerlerimizden ne derece kopuk olduğunu da gözler önüne sermiştir. Aziz milletimiz yabancı başkentlerden icazetli, Zillet İttifakı adayına 14 Mayıs’ta dersini verecek, Türkiye’yi karanlığa ve istikrarsızlığa mahkûm etmek isteyen Altılı Masa’yı siyasi tarihin çöplüğüne gönderecektir.

detail-photo-fancybox-0

"Meral Akşener ise PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile görüşmede bir sakınca görmediğini ifade etmiştir"

Bugün Türkiye Uluslararası terör baronlarının Kandil’deki taşeronlarına teslim olmuş bir muhalefet anlayışı ile karşı karşıyadır.Zillet İttifakı her fırsatta Kandil’deki teröristlerin ve onların şehirdeki temsilcisi HDP’nin taleplerini dillendirmektedir. Kılıçdaroğlu HDP ile yaptığı görüşmenin ardından terör örgütünün taleplerini içeren 11 maddede büyük oranda anlaştıklarını itiraf etmiştir. İP Genel başkanı Meral Akşener ise PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile görüşmede bir sakınca görmediğini ifade etmiştir.

Ayrıca Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklandığı andan itibaren yurt dışındaki firari FETÖ’cülerin sevinç çığlıkları ve PKK terör örgütünün sözde yöneticilerinin destek açıklamaları tesadüf değildir. Kılıçdaroğlu isminin açıklanmasının hemen ardından HDP’li bazı yöneticiler önümüzdeki dönemin terörist başı “Öcalan’ı özgürleştirme dönemi” olduğunu ve 100 yıllık cumhuriyeti değiştireceklerini söylemeleri Zillet İttifakı’nın HDP ile yaptığı kirli pazarlığı deşifre etmiştir.

Zillet İttifakı Türkiye’nin bölünmesine kapı aralayacak “yerel yönetimlerde özerklik” şartını getireceğini söyleyecek kadar yoldan çıkmış ve iradesini Türkiye düşmanlarına teslim etmiştir. Büyük Türk milleti, ülkemizi emperyalizmin kuşatması altına sokmak için her türlü sinsi plana figüranlık yapan bu zillete dersini sandıkta verecektir.

Bildiğiniz üzere Milliyetçi Hareket Partisi olarak sadece seçimden seçime değil, her zaman milletimizle iç içe olan, dertlerini sıkıntılarını dinleyen ve gönül birlikteliği kuran bir anlayışla uzun zamandır sahadayız. Bu kapsamda 4 Eylül 2021 tarihinde başlattığımız Adım Adım 2023 programlarımız ve ardından açık hava toplantılarımızla kesintisiz bir şekilde milletimizle buluştuk, gönül köprüleri kurduk, Türk ve Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu aziz milletimize anlattık.

Önümüzdeki günlerde de tüm dava arkadaşlarımızla birlikte sahada olacak ve Türk milletinin istikbali için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.Özellikle bilmenizi istiyorum ki; Milliyetçi hareket partisinden milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan her dava arkadaşımız bizim için müstesna bir kıymete sahiptir.

detail-photo-fancybox-2

"Yeni Yüzyılda Güçlü Devleti Hep Birlikte Kuracağız"

Bizim için makam mevki ve sıraların önemi yoktur. Her birimiz Türk milletinin bir ferdi Milliyetçi Ülkücü hareketin bir neferi olarak hep beraber milletimizle kucaklaşacak ve Türkiye’nin içinden geçtiği sürecin önemini her vatandaşımıza anlatma gayretinde olacağız. Önümüzdeki seçimlerde Birinci hedefimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hiçbir tartışmaya mahal vermeyecek şekilde ilk turda seçilmesi, ikinci hedefimiz ise; Milliyetçi Hareket Partisi olarak milletvekili sayımızı en yükseğe çıkarmak olacaktır.

İnanıyorum ki; millet iradesi 14 Mayıs 2023’te zilleti elinin tersiyle itecek ve tavrını Türkiye’nin yükselişinden, istikrarından yani Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı’ndan yana gösterecektir. 14 Mayıs’ta Türk milleti “Her Şeyden Önce Türkiye” diyecek ve Cumhur İttifakı’nın zaferi ile Yeni Yüzyılda Güçlü Devleti Hep Birlikte Kuracağız. Bu duygu ve düşüncelerle her birinize çalışmalarınızda başarılar diliyor, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin selam ve muhabbetlerini iletiyorum. Bursa Aday Tanıtım Toplantımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.