MHP Grup Başkanvekili, Sakarya 1’inci Sıra Milletvekili Adayı Muhammed Levent Bülbül, 6’li masayı pazarlıklar ve HDP ortaklığıyla hedef aldı. Masanın bizzat paydaşı tarafından kumar masası olarak adlandırıldığını anımsatan Bülbül, kumar masasından bu memlekete hayır gelmeyeceğini ifade etti.

Partisinin Adapazarı İlçe Teşkilatının mahalle temsilcilerine verdiği iftar programında konuşan Bülbül, “Türkiye’de bizim karşımızda iktidara talip olanları, kimse normal bir muhalefet olarak düşünmesin. Bu yapı, içeriğinde neleri barındırdığı konusunda son derece tartışma yaratacak, son derece bulanık ve içeriğinde ne olduğu belli olmayan bir yapı” dedi.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin sadece siyaset yapanlar, seçilecek olanlar açısından değil, seçecek olanlar açısından da son derece önemli olduğunun altını çizen Bülbül, “Her bir seçmenimize, her bir hemşehrimize ulaşarak, Türkiye’nin içerisinde bulunduğu şartlarda, dünyanın içerisinde bulunduğu koşullarda Cumhur İttifakı’nın iktidarda oluşunun ne kadar önemli olduğunu, Sayın Cumhurbaşkanının özellikle yüzüncü yılını idrak ettiğimiz Cumhuriyetimizin bu döneminde, bu seçim sürecinde seçilmesinin ne kadar önemli olduğunu anlatmak, izah etmek ve insanlarımızı ikna etmek durumundayız” ifadesini kullandı.

Bülbül sözlerine şöyle devam etti:

Birçok iletişim vasıtasıyla birçok meselenin gündeme geldiğini, vatandaşımızın bilgisine sunulduğunu görüyoruz. Fakat bu bilgilerin hangisinin doğru, hangisinin yalan, hangisinin algı olduğu konusunda sadece Türkiye’de değil, dünya çapında ülkemizin insanlarına büyük bir karartma ve büyük bir kafa karıştırma operasyonu yapılmaktadır. Dünyada en fazla yalan habere maruz kalan ülke yüzde 49 oranla Türkiye. Burada sosyal medyanın kontrol edilemezliği, basın ilkesi ve ahlakının dışında hareket eden ve kendi başına hareket ederek haber yayma misyonu üstlenen, bunu da çarpıtma, yalan ve iftira üzerine şekillendiren yapılar üzerinden bugün vatandaşımız adeta algılarla gerçekler arasında büyük fırtınaların içerisinde doğruyu öğrenmek için büyük mücadele veriyor. İşte bu noktada bizler, sıhhatli ve doğru olan bilgileri vatandaşımızla paylaşmak durumundayız. Türkiye’nin bu virajdan salimen dönmesi gerekiyor. Türkiye’de bizim karşımızda iktidara talip olanları, kimse normal bir muhalefet olarak düşünmesin. Bu yapı, içeriğinde neleri barındırdığı konusunda son derece tartışma yaratacak, son derece bulanık ve içeriğinde ne olduğu belli olmayan bir yapı. Görüyoruz ki, Kandil’in elebaşları dahil olmak üzere, Pensilvanya’daki papazlar dahil olmak üzere ne kadar Türkiye’ye düşman odak varsa bugün güç birliği halinde Türkiye’de 14 Mayıs seçimlerinde neticenin değişmesi, Cumhur İttifakının yenilmesi, aynı şekilde Sayın Cumhurbaşkanının da, Cumhurbaşkanlığından indirilmesi için seferber olmuş durumdadır. Bunların Türkiye ile ilgili hayırlı rüya görüp görmedikleri konusunda kimseye bir şey anlatmaya gerek yok. Herkes her şeyin ne olduğunu biliyor ama sadece muhalif olmak adına, sadece ben karşıyım diyerek, burada bu milli mücadeleye karşı durmanın maliyetinin çok yüksek olacağını insanlarımıza anlatmak durumundayız.

KILIÇDAROĞLU’NA SORALIM BAKALIM

Bir tarafta Kandil’in ve diğer terör odaklarının desteklediği, ABD Başkanı’nın bizzat, Türkiye’de 15 Temmuz gibi sert bir darbeyle çözmek mümkün olmadı, bu işi muhalefette olanlarla direkt irtibata geçerek çözeriz diyor. Bıden’in kendi seçim sürecinde ifade ettiği hususlar bunlardı. Bugün yapılanlara baktığımız zaman, bundan farklı bir şey de görmüyoruz. ABD Büyükelçisinin CHP’de, 6’lı masadaki partilerle, HDP ile ne yapmaya çalıştığını hepimiz anlamaya gayret ediyoruz. ABD Büyükelçisi kapı kapı geziyor. Hayır, mı? Neyin peşindesiniz siz. Hangi gizli gündemi milletin önünden kaçırmaya çalışıyorsunuz. 6’li masada HDP yok deniyor ama HDP’nin bu sürecin temelinde ve merkezinde olduğunu hepimiz görüyoruz. HDP’liler, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, Türkiye’yi HDP ve HDP’nin politikaları yönetecek diyorlar. Bu cesareti, gücü nereden buluyorlar Allah aşkına, Söyleyene değil söyletene bakacağız. Onlara bu cesareti veren, kapalı kapılar ardında bir takım sözler veren, görüşmelerin içeriği hakkında vatandaşımıza hiçbir bilgi vermeyen Kemal Kılıçdaroğlu’na soralım bakalım. Ne sözler verdiniz, neyin taahhüdünde bulundunuz, onlar konuşmuyor ama HDP’liler konuşuyor. Çok yakında özerk yönetiminden tutun, bebek katili terörist başının serbest kalmasından tutun, kayyum belediyelerinin ortadan kaldırılmasına kadar ne kadar cesaretlendirildiklerini görüyoruz. Buna, ben bu memleketin evladıyım, bu memleketin helal rızkını, helal suyunu içiyorum diyen hiç kimsenin müsaade etmemesi lazım. Ufak kızgınlıklarımız, sitemlerimiz var diye böyle bir zillete mahkûm ve teslim olamayız.

CUMHUR İTTİFAKININ HEDEFİ NETTİR

Milliyetçi Hareket Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, 15 Temmuz’dan sonraki süreçte Türkiye’nin milli politikalar çerçevesinde gelişmesini temin etmek, 2023, 2053, 2071 vizyonunları çerçevesinde Türkiye’yi süper güç haline getirecek politikaları ortaya koyuyorlar. Bizim mücadelemiz Türkiye’yi, çağlar atlatıp, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmaktır. Bu hedefimiz nettir. Aynı zamanda hedefimiz Nizam-ı Alem’dir. Hedefimiz İla-yi Kelimetullah’tır. Allah’ın ismini yaymak ve yüceltmektir. Dünyanın buna ihtiyacı vardır. Merhametin ortadan kalktığı, adaletsizliğin kol gezdiği, kan revan içerisinde olan, mazlumların inim inim inlediği bir dünyada Türkiye’den başka bu sıkıntıları, bu problemleri, bu üzüntüleri, bu eziyeti ortadan kaldıracak başka bir hayırlı güç bulunmamaktadır. Bu noktada sadece insanımızın değil, bütün insanlığın derdini dert edinen bir anlayışın, bu ülkede yönetimde olması son derece hayati önem taşımaktadır. Bizim mücadelemiz bunun içindir.

BAKANLIKLAR KAPIŞ KAPIŞ GİDİYOR

CHP Grup Başkanvekili çıkmış; Bakansız ve makamsız parti diyor bizim için. Kendilerine baktığımızda Cumhurbaşkanlığı yardımcılıkları, bakanlıklar kapış kapış gidiyor. Pazarlık üzerine pazarlık yapıyorlar. O pazarlıkların bir yerinde, bir köşesinde millete dair bir endişe göremezsiniz. Herkes kendi milletvekili sayısını, bakan sayısının peşinde, bu kadar yıldır oturdukları masayı bizzat kendileri kumar masası olarak ifade ettiler. Kumar masasından devlete millete hayır çıkmaz. Türkiye’nin terörle mücadelesini kesintisiz yürütmesini istiyorsak, FETÖ’cü hainlerin tekrar devletimizin kılcal damarlarına sızmasını engellemek istiyorsak, yine aynı şekilde mavi vatanda, gök vatanda, ana vatanda, yavru vatanda Türk Milletinin menfaatlerini, faydasını ve alakasını savunmak istiyorsak, burada vereceğimiz destek, Milliyetçi Hareket Partisine olacak, Cumhur İttifakına olacak, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olacaktır. Kimse sahayı boş zannetmesin. Çakma kamuoyu araştırmalarıyla algı oluşturmaya çalışmasın. Biz milletimizle beraberiz. Biz sokaktayız.

Bakan Kacır, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençlere yönelik müjdelerini değerlendirdi: Bakan Kacır, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençlere yönelik müjdelerini değerlendirdi:

HDP NE DİYORSA O MUTABAKATTA VAR

6’lı masanın milletten gerçekleri sakladığını savunan MHP Grup Başkanvekili Bülbül, “Durdular durdular, 2 bin 300 maddelik, 230 sayfalık bir mutabakat metni çıkardılar, sayıyı yükselttiler ki; Millet üşenip içine bakmasın diye. Açın bakın, HDP’nin seçim beyannamelerinde, parti politikalarında ifade ettiği ne kadar husus varsa bu 6’li masanın mutabakat metninin içerisine çakıldığını göreceksiniz. Türkiye bu anlayışa teslim edilemez. Türkiye’nin milli savunma sanayisinde önünü açan, milli enerji hamlesiyle Türkiye’nin geleceğini tesis eden, aynı şekilde nükleer enerji santralleriyle, mili ekonomi modeliyle, milli tarım anlayışıyla Türkiye’yi ettirmeye çalışan anlayışa destek verilmesi gerekmektedir. Bugün sitem vakti değildir, kırgınlık, kızgınlık vakti değildir. Bugün vatana ve millete sahip çıkma vaktidir. Aksi takdirde bu memleket mezar böceklerine kalacak. Bizler hala ayaktayız, bizim ancak, Sultan Abdülhamit Han’ın dediği gibi, bizim ancak kadavramız paylaşılır. Biz ayaktayken teslim olmayacağız Allah’ın izniyle. Bu mücadeleyi sonuna erdireceğiz. Eğer biz birlik olursak, kenetlenirsek, inanırsak bizim önümüze çıkabilecek, bizi sınayabilecek, hiçbir güç olamayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi bu ülkenin son güven kalesidir, büyük bir millet eseridir. Onun için hareketimize sahip çıkacağız. Mecliste daha fazla temsile ihtiyaç duyduğumuz bu ortamda Milliyetçi Hareket Partisinin milletvekili sayısı arttırıp, Cumhur İttifakının çoğunluğu elde etmesini sağlayıp, Sayın Cumhurbaşkanımızın da Cumhurbaşkanı olarak ilk turda seçilmesini İnşallah temin edeceğiz” dedi.