MHP, “İstanbul bizim Türkiye hepimizin” temalı programlar kapsamında İstanbul’da çalışmalarını tempoyu artırarak sürdürüyor.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada “Kent uzlaşısı Kandil ittifakının yeni sürümüdür” dedi.

Konuşmasında siyaset ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Aksu; DEM’in Esenyurt’ta düzenlediği mitingde bebek katili terörist başının posterinin açıldığını, PKK’lı teröristler için saygı duruşunda bulunulduğunu vurgulayarak “CHP’nin DEM’le yaptığına kent kardeşliği, kent uzlaşısı, kent işbirliği adına ne derse desinler oyunun farkındayız, yapılan Kandil ittifakının yeni sürümüdür, bu açık ve net bir şekilde görülmektedir” dedi.

Milletimiz Provokasyonlara Prim Vermeyecek

Aksu farklı terör örgütlerin aynı kirli elin güdümünde Türkiye’yi kargaşaya sokmak, huzursuzluk çıkarmak, milleti taciz etmek için kolları sıvadığını ancak Türkiye düşmanlığında ortaklık kuranların Türkiye’yi kaosa sokma planlarının başarılı olmayacağını vurgulayarak “Milletimiz provokasyonlara prim vermeyecek” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 02 Saat 18.17.27 B7F0Eeff

Murat Kurum İstanbul İçin Bir Şanstır

İstanbul’un acil ihtiyacının riskli yapıların dönüştürülmesi olduğunu ifade eden Aksu, “İstanbullu vatandaşlarımızın huzur içinde olmasının birinci şartı deprem riskini ve yıkıcı etkisini ortadan kaldıracak tedbirlerin alınmasıdır. Cumhur İttifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Murat Kurum; bilgi birikimi, tecrübesi ve geçmiş görevleri itibariyle kentsel dönüşümün mimarı olabilecek kapasitededir ve İstanbul için bir şanstır. Sizlerin desteği, Cenab-ı Allah’ın inayetiyle inşallah Cumhur İttifakımızın adayı Sayın Kurum 31 Mart akşamı İstanbul’un yeniden umudu olacaktır. Hedefimiz Büyükşehir ve tüm ilçelerde Cumhur İttifakının zaferidir. İstanbul’un heba olmuş yıllarını telafi etmek ve İstanbulluları hizmet belediyeciliği ile yeniden buluşturmak için gayret ediyoruz. Büyükşehirde Murat Kurum, ilçelerde Cumhur İttifakı adaylarının ipi göğüslemesiyle merkezi idareyle uyum içinde İstanbul’a yakışır hizmetlerin kapısı açılacaktır” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 02 Saat 18.15.58 43974555

31 Mart’ta Kazanan Cumhur İttifakı, İstanbul ve Demokrasi Olacaktır

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakının başarısı için, MHP olarak Türkiye’nin her yerinde tüm teşkilatlarıyla geceyi gündüze katarak çalıştıklarını belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Aksu; “Türkiye örnek bir demokrasi kültürü ve seçim tecrübesine, milletimiz de bu süreci ferasetiyle yönetebilecek olgunluğa sahiptir. 31 Mart seçimlerinde kazanan Cumhur İttifakı, İstanbul ve demokrasi olacaktır” dedi.

Aksu yaptığı konuşmada MHP’nin 31 Mart yerel seçim beyannamesinin 3 ana temel üzerine kurulduğunu ve bunların “Yeni Tehditler ve Türkiye’nin Bekası”, “Üretken Belediyecilik Vizyonu” ve “Afet ve Krizlere Hazırlıklı, Çevre Dostu Güçlü Şehirler” olduğunu belirterek “Gayemiz, güçlü yasama, kararlı yürütmeden sonra uyumlu belediyeyi mümkün kılacak sonuçları almaktır. Hedefimiz milli birlik ruhuyla, hep birlikte Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında istikbalin büyük ve güçlü Türkiye’sinin inşasıdır” dedi.