Akçay açıklamasında, CHP ve İP milletvekillerinin kimlerle işbirliği yaptıklarını bir kez daha gösterdiğini ifade ederken "Zillet ittifakının dümeninde HDP vardır. HDP ne derse zillet ittifakı onu yapmaktadır." dedi.

Türk Milletinin terör örgütleri ve yandaşlarıyla işbirliği yaparak milli çıkarlarımıza muhalefet eden zillet ittifakını Haziran 2023 seçimlerinde sandığa gömeceğini aktaran MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay şunları kaydetti;

 CHP VE İP MİLLETVEKİLLERİ, KİMLERLE İŞBİRLİĞİ YAPTIKLARINI GÖSTERMİŞDİR

"CHP ve İP milletvekilleri, pkk terör örgütünün siyasi kolu HDP ve İmralı Canisi Öcalan’a özgürlük isteyen, “Terör örgütü propagandası yapmaktan” 2 yıl 6 ay hapis cezası alan pkk destekçisi TTB başkanı Şebnem Korur Fincancı ile TBMM’de ortak basın toplantısı düzenlediler.

Pkk destekçisi Fincancı, pkk terör örgütüne karşı yaptığı operasyonlar nedeniyle devletin yargılanmasını istemiş, pkk’nın gazetesinin kapatılmasına karşı çıkmış, Ergenekon kumpasını desteklemiş, Türkiye’yi sözde ermeni soykırımı ile suçlamıştır. 

CHP ve İP milletvekilleri, pkk terör örgütünün siyasi kolu HDP ve doktor maskeli pkk destekçisi Fincancı ile TBMM’de ortak basın toplantısı düzenleyerek kimlerle işbirliği yaptıklarını bir kez daha göstermişlerdir.

HDP NE DERSE ZİLLLET İTTİFAKI ONU YAPMAKTADIR

Pkk’lı teröristle fotoğrafları basına yansıyan HDP’li vekile tek laf etmeyen CHP ve İP’in, HDP milletvekilleri ve pkk destekçisi TTB başkanı ile TBMM’de ortak basın toplantısı düzenlemesi tam zillet halidir.

HDP’nin dümen suyuna giren, pkk konusunda HDP ile görüş ayrılığı bulunmayan CHP’nin ve HDP’yi meşru legal bir parti olarak gören İP’in,  HDP ve pkk destekçisi Fincancı ile TBMM’de ortak basın toplantısı düzenlemesi bizi şaşırtmamıştır.

Çünkü zillet ittifakının dümeninde HDP vardır. HDP ne derse zillet ittifakı onu yapmaktadır. HDP’nin dayatmasıyla CHP Suriye ve Irak Tezkerelerine ret oyu kullanmış, İP oylamaya üç-dört milletvekili ile katılmış, oylamaya katılan bir İP milletvekili ret oyu kullanmıştır.

TÜRK MİLLETİ, TERÖRİSTLERLE İŞBİRLİĞİ YAPAN ZİLLET İTTİFAKINI SANDIĞA GÖMECEKTİR

Terör örgütü ve yandaşlarının kamu kurumlarını sızmasını önlemek amacıyla hazırlanan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu’na, HDP’nin güdümüne giren CHP ve İP Mecliste birlikte ret oyu vermiştir.

CHP,  HDP ve İP Grup başkanvekilleri, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu’nun TBMM’deki görüşmeleri sırasında TBMM’de 30 dakikalık basın toplantısını kardeş payı yaparak 10’ar dakika halinde birlikte basın toplantısı yapmışlardır.

Türk Milleti; terör örgütleri ve yandaşlarıyla işbirliği yapan, Türkiye düşmanlarının ağzıyla konuşarak milli çıkarlarımıza muhalefet eden zillet ittifakını Haziran 2023 seçimlerinde sandığa gömecektir."