Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Gün SAZAK Konferans salonunda 11 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 14:00’de düzenlenen engelliler haftası etkinliği büyük bir beğeniyle icra edildi.

MHP Genel Merkezi'nde, Aile, Kadın ve Sosyal Hizmet Politikaları'ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından, 'Engelliler Farkındalık Haftası' kapsamında 'Lider Ülke, Engelsiz Türkiye' temalı etkinlik düzenlendi. Etkinliğe; MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Selim Yurdakul'un yanı sıra, özel gereksinimli bireyler ve onların aileleri ile partililer katıldı.

Etkinliğe; MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Selim Yurdakul'un yanı sıra, özel gereksinimli bireyler ve onların aileleri ile partililer katıldı. Yurdakul, inanarak ve farkında olarak herkesin birer engelli birey olduğunu belirterek, "Bu nedenle hiçbir özel bireyimizi arkamızda bırakmadan, birlikte ilerlemeye mecburuz. Hayat, birlik-beraberlik, sevgi-saygı ve farkındalıklarımıza göstereceğimiz hassasiyetlerle güzelleşecektir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak her soruna çözüm üretmeye çalışıyor ve samimiyetle her vatandaşımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Bizler, gerektiği anlarda özel bireylerimizin gözü-kulağı ve eli-ayağı olmanın ötesinde, sizlerin iyilik ve güzelliklerle bezeli düşüncelerinize yol arkadaşı olmak üzere çalışıyoruz" diye konuştu.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NE BU DUYARLILIKLARI İÇİN ÇOK MÜTEŞEKKİRİZ

Davetliler arasında yer alan Engelliler Konfederasyon, Federasyon, Vakıf ve Derneklerin temsilcileri etkinliğe dair görüşlerinde “Engelliler hakkında farkındalık yaratan, çok önemli bir etkinlikti. Milliyetçi Hareket Partisi’ne bu duyarlılıkları için çok müteşekkiriz.” ifadelerini kullandılar. Sahne alan özel bireylerin aileleri; “Türk milletinin özel bireyler hakkındaki görüşlerinde farkındalık meydana getiren tavrından çok memnunuz. Sayın Devlet Bahçeli’nin engelliler hakkındaki hassasiyetlerine ilk elden şahitlik ettik ve mutlu olduk.” dediler.

LİDER ÜLKE, ENGELSİZ TÜRKİYE

Etkinlik, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin himayelerinde gerçekleştirildi. Sayın Devlet Bahçeli’nin “Lider Ülke, Engelsiz Türkiye” sözü farkındalık etkinliğinin parolasıydı. Milliyetçi Hareket Partisi Aile, Kadın ve Sosyal Hizmet Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Selim YURDAKUL, ülkemizin dört bir köşesinden gelen Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikalarından sorumlu (KAÇEP) İl ve İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte yapılan etkinlikte sanatçı ve sporcu özel bireylerin tiyatro, resim, şarkı gibi branşlarda sahneledikleri gösteriler çok büyük ilgi topladı.

ÜLKÜMÜZ, DUYARLI BİR MİLLET OLMAKTIR

Etkinliğin koordinasyonunu üstlenen MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Selim YURDAKUL, yaptığı açılış konuşmasında; “Verilere göre nüfusumuzun %12,5’i, diğer bir ifadeyle her 8 kişiden birimizin özel bir birey olduğunu biliyoruz. Bu konudaki farkındalık ve duyarlılık, birkaçımızın değil, hepimizin hassasiyeti olmalıdır. Yılın bir gününde veya bir haftasında değil, hayatımızın her anında özel bireylerimizi hatırlamayı ve yapılan her işte ve konulan her tuğlada, sizleri dikkate alan duyarlı bir millet olarak hareket etmeyi, ülkümüz olarak değerlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

YILIN EN VEFALI ANNESİ ÖDÜLÜ VERİLDİ

Doğuştan Serebral Palsi rahatsızlığı olan ve özel gereksinimleri olan Elif Nur Coşkun’un yetiştirilmesinde gösterdiği vefa ve hassasiyetler gerekçesiyle, Tülay Coşkun’a “Yılın En Vefalı Annesi Ödülü” takdim edildi. Ödülü takdim eden MHP Genel Başkan Yardımcısı ;Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul; “Eşinin yoğun mesaisi de düşünüldüğünde, omzunda ne kadar büyük bir yük olduğu; evine, evladına ve Türk toplumuna hayırlı işler yapmanın getirdiği ağırlığı, nasıl taşıdığı fark edildiği andan itibaren, Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli’nin takdirleri ve tebriklerinin odağı olarak bugün “Yılın Vefakar Annesi” ödülünü almaya hak kazanmıştır.” dedi.

Yurdakul, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin daha önce söylediği, 'tedavisi mümkün olmayan asıl engelin, asıl engelliliğin buz tutmuş vicdanlarda, sığ politikalarda ve art niyetli zihinlerde olduğunu, bunun dışındaki her engelin aşılacağını biliyor ve buna canı gönülden inanıyorum' sözlerini hatırlatarak, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak, her açıdan, özel bireylerimizin farkındayız. Tüm engelleri ve olumsuzlukları ortadan kaldırmaya yönelik olarak, her şart altında sizlerin sözcülüğünü yapmaya ve oluşan problemlerin çözümünde aktif katılım sağlayarak her desteği vermeye devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

AK PARTİDEN KATILIM

Engelliler farkındalık haftası kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Gün SAZAK Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Fulya Kaya ve Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Sekreteri Aslı Seren de davetliler arasındaydı.