"Zaman" Devlet Bahçeli'yi Hep Haklı Çıkardı!

"Zaman" Devlet Bahçeli'yi Hep Haklı Çıkardı!

div>

MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi tarih yazdığında "Her konuda öngörüsü, uyarısı, tespiti haklı çıkan lider" diye yazacak… 

"Doğru yolda olduğundan eminsen: Seni sevmeyenler olabilir. Aldırma. Sana kızanlar olabilir. Aldırma. Yoluna taş koyanlar olabilir. Aldırma." diye bir söz vardır… MHP Lideri Devlet Bahçeli ve onu destekleyenlerde doğruları çıktıkça, doğru yolda olduğuna inanarak yoluna devam ediyor.

Devlet Bahçeli hangi konuda haklı çıkmadı ki? 

AKP iktidarını ve ona destek verenleri ABD, İsrail, Irak, Suriye, Kıbrıs ilişkileri başta olmak üzere birçok ülke ilişkisinde uyardı. AKP-PKK ilişkileri konusunda uyardı. 12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleşen referandum konusunda uyardı. AKP'nin ihanet süreci olan "Kürt açılımı" konusunda uyardı. AKP-cemaat konusunda uyardı. Uyardı da uyardı. Her uyarısında haklı çıktı. Önlem alınsa Türkiye bu kaosu inanın yaşamazdı. AKP bu kadar yanlışına rağmen desteklenmeseydi, ülke bugün bu bunalımlı günlerini inanın görmezdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin haklılıklarını ifade ederken, güncel bir konu olan AKP-Cemaat ilişkisine değinmek istiyorum. Zaman gazetesi önünde başörtülü bacılarımızın(!) kan revan içinde oluşunu görünce bu konuya değinmeden geçmek istemiyorum.

Malum cemaat, AKP gelene kadarda siyasilerle yine içli dışlıydı ama hiçbir zaman AKP ile kurduğu ilişkiyi başka bir iktidar yahut partiyle kurmamıştı. AKP ile sıradan bir ilişki kurmaktan ziyade adeta devleti yönetmeyi paylaşmışlardı. Bunun zararlarını Türkiye'de ilk dile getiren MHP Lideri Devlet Bahçeli olmuştu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli her defasında cemaati uyarmış ve şu çağrılarda bulunmuştu:

"Bu durum karşısında Türkiye'nin geleceği bakımından ve Fethullah Gülen Hocaefendi ve Cemaatinin zan altında kalmaması ve yıpranmaması düşüncesiyle Hocaefendi'nin bu konuda sessiz kalmayarak insiyatif almasının ve net ve kararlı bir tavır koymasının gerekli olacağı düşünülmektedir.

Hocaefendi ve cemaatinin kendilerini ilgilendiren ve hedef alan konularda nasıl hareket edecekleri, neyi yapmayı uygun görecekleri tabiatıyla kendilerinin takdir edecekleri bir husustur.

Bu konuda dışarıdan fikir ve telkine ihtiyaçları bulunmadığı gibi, bizim de resen kendilerine yol gösterme görevi üstlenme durumunda olmadığımız açıktır.

Ancak, bu yöndeki kuşku, tereddüt ve endişelerin derinleşerek sürmesi, hem Türkiye'ye zarar verecek hem de Hocaefendi'yi ve Gülen Cemaatini bir tartışma zeminine çekecektir." (31 Mart 2011)

Bu çağrıya ilk tepkiyi kim göstermişti biliyor musunuz? O tepkiyi gösteren Recep Tayyip Erdoğan'dan başkası değildi.

Recep Tayyip Erdoğan aynen şunu diyordu: "MHP'nin bir defa Hocaefendi'ye saldırısı gerçekten bana göre ihanet derecesindedir. Çok çirkin bir şey. Hocaefendi işi gücü bırakmış da Bahçeli ile mi uğraşacak? Bir defa onun bulunduğu makam, meşgalesi böyle bir şeye müsaade etmez. Çok çirkin, çok ayıp. Ben bunu ihanet derecesinde kınıyorum. Burada Bahçeli'nin kendisini çek etmesi, kendiyle uğraşması lazım. Ben inanıyorum ki aklıselim sahibi ülkücü kardeşlerim de bunun bu yaptıklarından ciddi manada rahatsızlar. Böyle bir yaklaşım olmaz. İhanet derecesinde."(14 Mayıs 2011)

Gelinen nokta nedir? Yine Devlet Bahçeli haklı çıktı, yine…

"Kabataş'da başörtülü bacıma neler yaptılar, neler?" diyenler bugün Zaman gazetesine sahip çıkmaya çalışan başörtülü bacılarını yerlerde sürüklüyor, onları kan, revan içinde bırakıyorlar… Demek ki, "Başörtülü bacılarım" ifadeleri de sadece siyasi menfaat kavramından başka bir şey değilmiş!

AKP'yi ve Recep Tayyip Erdoğan'ı bu güce ulaştırmada inanın Zaman Gazetesi'nin büyük katkısı vardı. Çünkü AKP önündeki engelleri aşmak için medya alanında en çok kullandığı Zaman Gazetesi ve cemaatin diğer unsurlarıydı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin AKP ve Cemaati "Bir fidanın iki dalı ayrılmış hale gelmişlerdir. Örtülü ve açık bir çatışma ortamına girmişlerdir." şeklinde izah etmesi de oldukça anlamlı olmuştur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, el konulan Zaman gazetesi için geçmişte " "Dizgiciden müsahhihe, tasarımcıdan editörüne, muhabirlerden yazarlara, her sabah gazete dağıtan kardeşlerimizden, genel yayın yönetmenine, üst yöneticilere, sahiplere kadar herkese böyle güzel bire eseri çıkardıkları için şükranlarımı sunuyorum. Zaman ateşlerde açan bir çiçek oldu" demişti.

Bugün Zaman gazetesini kendi güçlendirdiği el ezmektedir.

Dün MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin sağduyulu ve devlet adamlığı ölçüsünde yaptığı uyarıları dikkate almayanlar, bugün kan akıtan, öfke kusan noktaya gelmiştir. O başörtülü bayanların yerlerde sürüklenmesi, başlarından kan akıtılması bizleri de üzmüştür. Ama bu noktaya nasıl gelindi, taraflar bunun muhasebesini yapmalıdır.

Dün cemaate laf söyletmeyen Recep Tayyip Erdoğan, dün Recep Tayyip Erdoğan'a laf söyletmeyen cemaat sizi uyaranları şimdi daha net anladınız değil mi?

Zaman Devlet Bahçeli'yi hep haklı çıkarmıştır!

 AKP'ye destek vermek için MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye saldırdığı dönemleri hatırlayacak cemaatin Zaman'ı da "Biz nerede hata yaptık?" deme zamanı geldiğini artık çok geç de olsa anlamıştır…

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin haklılıklarını, uyarılarını, öngörülerini en başka Türk milleti anlamalıdır. Yarınlar çok geç olmadan…

Yıldıray Çiçek/ORTADOĞU
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER