PKK KAÇAK SARAY'A, CHP NEREYE HİZMET EDİYOR?

PKK KAÇAK SARAY'A, CHP NEREYE HİZMET EDİYOR?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde "Şu anda PKK Kaçak Saray'a hizmet ediyor" şeklinde bir açıklama yaptı. Bu cümleye ancak "Günaydın" denir.

PKK, Kaçak Saray'a hizmet ediyorsa, 7 Haziran seçimlerinden hemen sonra niçin "%60 blok" masalından yola çıkarak, MHP'yi PKK'nın siyasi taşeronu HDP ile yanyana getirme gayretini niye verdin Sayın Kılıçdaroğlu?

Ve hala da birçok CHP'li yönetici "Devlet Bahçeli'ye Başbakanlık verdik ama kabul etmedi" gibi traji-komik bir cümle kuruyorlar. MHP-CHP milletvekili toplamı hükümet kurmaya yetmediği ortada iken, cümlelerini niye hep yarım bırakıyorlar?

Mesela, PKK'nın siyasi taşeronu HDP'nin de içinde bulunduğu birlikteliğe "%60 blok" dediklerini saklıyorlar.
CHP'ye "Hükümet kurma yetkisi" veren yok, CHP'nin kurduğu hayali Kandil ve İmralı kumandalı HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, 7 Haziran'dan hemen sonra "MHP koalisyonunun içinde ya da dışında olmamız mümkün değil" diyerek yerle bir etmiş ama hala "Biz MHP'ye Başbakanlık verdik almadı" şeklindeki trajedik propagandalarına devam ediyorlar.

Bunu yapıyorlar ama Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Şu anda PKK Kaçak Saray'a hizmet ediyor" sözünün de bir itiraf olduğunu ve MHP'nin haklılığını da tescillediğini göremiyorlar.

MHP "Asker, polis şehit eden, bebek katili bir terör örgütünün taşeronluğunu yapan HDP ile hiçbir şart ve zeminde yanyana gelmeyiz" dediği için adeta taşlayanların, bugün PKK'nın kime hizmet ettiğini işaret etmesi kendi hatalarını görmesi açısından önemlidir.

CHP'nin "HDP, Öcalan'ın projesidir" diyen, "Öcalan'ın heykelini dikeceğiz" diyen Selahattin Demirtaş'lı siyasi hayaller kurarak Mustafa Kemal Atatürk'e ve Türk milletine ihanet etmekten başka hiçbir kazancı olmamıştır. CHP'nin bu halinden bir de bölücü terör örgütü PKK, meşrulaşma yolunda kazanç sağlamıştır.
CHP, PKK'yı meşrulaştırma yolunda MHP'yi de bu ihanete bulaştırmak için adeta seferberlik başlatmıştı ama MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin aşılmaz milli duruşu buna engel oldu.

Öyle ki, 7 Haziran seçimlerinden 4-5 ay önce HDP ile Dolmabahçe'de oturup teröristbaşı Öcalan'ın 1o talebinde anlaşan AKP bile, CHP'ye saldırırken "HDP'ye sahip çıkıyorsun" propagandasını yapmaktadır.

"Şu anda PKK Kaçak Saray'a hizmet ediyor" diyen Kemal Kılıçdaroğlu da Kaçak Saray'a böyle bir hizmet sunmakta, AKP'nin ikiyüzlü politikalarına malzeme vermektedir. Düşünsenize AKP sözcüsü Beşir Atalay'ın "HDP'yi biz güçlendirdik" sözü ortada iken bile, Aktroller 24 saat "CHP-HDP birlikteliği" üzerinden toplumun beynini yıkıyor. AKP böylece kendi ihanetlerinin üzerini örtme çabası veriyor. Önümüzdeki seçim sürecinde de sık sık bu propagandayı yapacaklar. Düşünsenize CHP içinde "Ben ve akrabalarım HDP'ye oy verdi" diyen Genel Başkan Yardımcıları barınıyor. AKP gibi şeytana pabucunu ters giydirecek bir partiye bundan iyi malzeme olur mu?

7 Haziran'dan sonra CHP öyle bir siyasi davranış içine girdi ki, sanırsınız PKK'nın siyasi taşeronu HDP, CHP bünyesinde faaliyet sürdüren bir parti!

MHP'yi de bu anlayışla akıl almaz tuzaklara çekmeye çalıştılar. MHP tuzaklara düşmeyerek her konuda haklı çıktığını gösterdi.

HDP, PKK'nın siyasi taşeronu ve teröristbaşı Öcalan'ın kurduğu bir parti ise, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "PKK Kaçak Saray'a hizmet ediyor" sözü biraz da CHP'nin kendi öz eleştirisi olacaktır.

Yarın AKP, teröristbaşı Öcalan merkezli PKK ile anlaşıp, HDP'yi yine kurye olarak kullanmaya başlayınca CHP aval aval bakacak yaşananlara...

Ama MHP'nin herkese söyleyecek sözü yine olacak...

Yıldıray Çiçek/ORTADOĞU

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER