TTB'nin yeni başkanı PKK sevici Şebnem Korur Fincancı oldu!

Türk Tabipler Birliği'nin (TTB) Merkez Konsey seçimlerinde, Şebnem Korur Fincancı başkan seçildi. Şebnem Korur Fincancı, Ermenilerin soykırım yalanlarını savunup Türkiye'yi suçlayan bir isim olarak tanınıyor. Hendek operasyonlarına karşı imza toplayan Fincanı, TSK'ya karşı Hendekçileri korumuştu, terör elebaşı Öcalan'a da özgürlük istemişti...

TTB'nin yeni başkanı PKK sevici Şebnem Korur Fincancı oldu!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey seçimlerinde, 'Etkin Demokratik TTB' grubu seçimi kazandı. Şebnem Korur Fincancı başkan seçildi.

Fincancı, 'TTB bu döneme tek yürek olarak girmeli. Biz özgür ve bağımsız bir örgütüz hep öyle kaldık, böyle de devam edeceğiz' demişti.
 
Zaman ve Bugün gibi FETÖ gazetelerinin, Samanyolu Tv gibi örgütün kara propaganda kanallarının vazgeçilmez müdavimleri arasında yer alan Fincancı, hep Ergenekon operasyonlarının daha da derinleştirilerek devam etmesini savundu.

MEHMETÇİĞİ DEĞİL HENDEKÇİLERİ DESTEKLEDİ

PKK'nın Doğu ve Güneydoğu kentlerimizi harabeye çevirdiği ve büyük kalkışmanın provasını yaptığı Hendek olaylarında da Fincancı, TSK'ya karşı PKK terörünün yanında yer almıştı.

Fincancı, 'Bu suça ortak olmayacağız' başlığıyla yayımlanan 'Barış için Akademisyenler' bildirisine de imza atmıştı.

'ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK PLATFORMU' KURUCULARINDAN

Fincancı, 2012'de kurulan sözde 'Barış için Öcalana Özgürlük Platformu'nun içinde de yer almıştı. Platformun Cezayir Restoran'daki ilk toplantısına ABD, Almanya ve İngiltere'den de davetliler yer almıştı. Fincancı PKK'nın yayın organı Özgür Gündem gazetesine destek için 'Nöbetçi genel yayın yönetmeni' de oldu.

15 TEMMUZ'DA FETÖ DELİLİ YOKMUŞ!

15 Temmuz darbe girişimde de FETÖ'yü aklamaya çalışan Fincancı, 'FETÖ'nün darbe girişimindeki rolüne ilişkin belge olmadığını' savundu.

BAHÇELİ KAPATILSIN DEMİŞTİ, KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER SAHİP ÇIKMIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde “Sadece Adında Türk bulunan Tabipleri Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır” çağrısında bulunmuştu.

MHP Lideri Bahçeli’nin bu açıklaması sonrasında başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener olmak üzere birçok CHP, İP ve HDP’li isimden TTB’ye destek mesajları gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 17:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER