TSK: 80'den fazla teröristin etkisiz hale getirildi

TSK'nın hafta başında Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesine düzenlediği hava harekatında bölge sorumlularının da yer aldığı 80'den fazla teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edildi. Harekatta, büyük bir cephanelik, silahlı iki araç ve örgüt tarafından kullanılan sığınak ve barınaklar büyük oranda tahrip edildi

TSK: 80'den fazla teröristin etkisiz hale getirildi

ANKARA (AA) - Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK), hafta başında Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesine düzenlenen hava harekatında aralarında bölge sorumlularının da yer aldığı 80'in üzerinde teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmede, 27 Kasım'da Irak kuzeyindeki Asos bölgesine hava harekatı icra edildiği hatırlatıldı.

Harekatın sonuçlarına ilişkin bölgeden elde edilen ilk bilgilere göre, içinde bölge sorumlularının da yer aldığı 80'den fazla terörist etkisiz hale getirildi, büyük bir cephanelik, silahlı iki araç ve örgüt tarafından kullanılan sığınak ve barınakların büyük oranda tahrip edildi.

Harekat sonucu çok sayıda yaralı teröristin bulunduğu, bu kapsamda öldürülen terörist sayısının daha da artabileceği belirtildi.

AA

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 19:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER