Şemdinli'de 'özel güvenlik' bölgesi ilanı

HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi'nde bazı noktalar 5 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi.Konuyla ilgili Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:

Şemdinli'de 'özel güvenlik' bölgesi ilanı
"İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır."

Bu kapsamda Şemdinli İlçesi Keklik Çeşmesi, Harman Yeri Bölgesi ve güneyi arasında kalan bölge, Kelketi Dağı güneyi, Zorgeçit Mahallesi kuzey batısının, 10 Ağustos 2016 gününden 15 Ağustos 2016 gününe kadar özel güvenlik bölgesi olarak ilan edildiği belirtildi.

DHA

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER