'Kredi masraflarınızı geri ödüyoruz' diyerek dolandırmış

Eskişehir'de, telefonla aradığı kişileri, çektikleri kredilerin masrafının geri ödeneceği vaadiyle dolandırdığı iddia edilen sanık, hakim karşısına çıktı.

'Kredi masraflarınızı geri ödüyoruz' diyerek dolandırmış

Eskişehir'de, tanımadığı kişileri arayıp, "Çektiğiniz kredi masraflarınızı geri ödüyoruz" diyerek dolandırıcılık yaptığı iddia edilen sanığın yargılanmasına başlandı.

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasında, başka bir suçtan tutuklu olan ve Ses Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katılan sanık Ferdi B, şikayetçi ve sanık avukatları hazır bulundu.

Ferdi B, duruşmadaki savunmasında, dolandırıcılık yapmadığını ileri sürdü.

Sanık, suç esnasında kullanılan telefon numarasının kime ait olduğunu soran mahkeme başkanına, "Telefon numarası bana ait. Sabit bir hat. Kişisel hattım. Ama yaşanan durumun ne olduğunu bilmiyorum. İddianameyi okumadım." yanıtını verdi.

Davacı tarafın avukatı ise sanığın suçu işlediğinin sabit olduğunu belirterek, "Sanık müvekkilimi aramış, 'Daha önceki çektiğiniz kredilerin masrafı olan bin 200 lirayı iade edeceğiz' demiş. Müvekkilimi kandırıp kredi kartı bilgilerini almış ve hesabından para çekmiştir. Sanığın cezalandırılmasını istiyoruz." dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın iddianameyi okuması için süre vererek duruşmayı erteledi. 

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER