FETÖ itirafçısı: 'Güzel günler gelecek' mesajı veriliyordu

Etkin pişmanlık yasasından yararlanan FETÖ'cü öğretmen mahkemede,kendilerine verilen mesajlarda 'güzel günler gelecek' denildiğini ifade etti.

FETÖ itirafçısı: 'Güzel günler gelecek' mesajı veriliyordu

Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında "silahlı terör örgütü üyesi" oldukları iddiasıyla dava açılan 12'si tutuklu, 14'ü tutuksuz 26 sanık yargılandı.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar A.D, F.D, F.E.S, F.S, G.Ö, G.Y, Y.B, H.K, H.B, L.K, S.H ve S.S.Y. ile tutuksuz yargılanan E.B.S, E.Ö, F.M.B, G.G, G.T, H.Ş.B, H.G, N.B, R.A, S.Y, S.Ü, Y.Ç, Z.B ve H.N. ile avukatları katıldı.

Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan tutuksuz sanıklardan H.Ş.B, yapıyla üniversite yıllarında tanıştığını, öğretmen olduktan sonra da bu yapı içerisinde görev aldığını söyledi.

Yapı tarafından verilen tüm görev ve talimatları yerine getirmeye çalıştığını belirten H.Ş.B, "Ben bu örgütün terör örgütü olduğunu bilmiyordum. Üniversitede okurken bunların evinde kaldım ve ikinci yılımda ev imamlığı yaptım. Mezun olduktan sonra da bağımı koparmadım. 2004 yılında Kayseri'ye geldim. Milli eğitim yapılanmasında görev aldım. Bank Asya'da eşimin hesabı vardı, sonra ben de gittim hesap açtım. Aktif-Sen'e de üye oldum." dedi.

Örgütün milli eğitim il sorumlusu S.H'nin talimatıyla 2014 yılında ByLock'u telefonuna yüklediğini ifade eden H.Ş.B, "ByLock'u başka bir telefona bağlanarak Google'dan direkt indirdim. Daha sonra kod isim belirledim ve kullandım. 2016 yılında yapı tarafından gelen talimatla ByLock'u sildim ve yerine istenilen Eagle programını yükledim. Bu yapının içresinde 15 Temmuz darbe girişimine kadar kaldım. Bize verilen mesajlarda hep 'güzel günler gelecek' deniliyordu." ifadelerini kullandı.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER