'Eşim namus bildiği vatanı için şehit oldu'

Mamak 28. Piyade Tugay Komutanlığına bağlı tank taburu personelinin katıldığı FETÖ eylemlerine ilişkin davada beyanda bulunan müşteki Bulut "O gece kızımı yatırırken eşim aradı. Bir daha haber alamadık. Eşim namus bildiği vatanı için şehit oldu" dedi

'Eşim namus bildiği vatanı için şehit oldu'

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Mamak 28. Piyade Tugay Komutanlığına bağlı tank taburu personelinin katıldığı eylemlere ilişkin 64 sanığın yargılandığı davaya tanık ve müşteki ifadeleriyle devam edildi.

Ankara 18. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmaya sanıklar, yakınları, müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kızılay'da darbecilere karşı koyarken yaralanan Osman Karaca, "müşteki" sıfatıyla ifade verdi.

Karaca, olay gecesi Kızılcahamam'daki evinde ailesiyle oturduğu sırada televizyonda darbeyle ilgili haberler gördüğünü, ardından aracına binerek saat 01.30'da Kızılay Meydanı'na geldiğini anlattı.

Yanındakilerle, Türk bayrağıyla meydanda bulunan silahlı zırhlı personel taşıyıcıya (ZPT) doğru gittiğini belirten Karaca, araçtaki 5 askeri personeli ikna ederek aşağı indirdiklerini ifade etti.

İkinci zırhlı araca çıktığı sırada orada bulunan darbeci bir asker tarafından ZPT'nin üzerinden aşağı atıldığını söyleyen Karaca, daha sonra vatandaşlar tarafından hastaneye kaldırıldığını anlattı.

Şehit Fırat Bulut'un eşi müşteki Gamze Bulut da söz alarak, eşinin ölümüne sebep olanlardan şikayetçi olduğunu dile getirdi.

Bulut, "Ben şehit Fırat Bulut'un eşiyim. 7 yaşında yetim bir kızım var. O gece kızımı yatırırken eşim aradı. 'Sizi seviyorum.' diye mesaj attı. Bir daha haber alamadık. Sonra öğrendik ki saat 02.00 gibi eşim tanktan gelen mermiyle şehit olmuş. Eşim namus bildiği vatanı için şehit oldu." diye konuştu.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER