CHP'li kadınlardan çocuk istismarına ortak ses

CHP kadın kolları örgütleri, çocuk istismarına tepki amaçlı ülke genelinde eş zamanlı eylem yapacak.

CHP'li kadınlardan çocuk istismarına ortak ses

CHP kadın kolları örgütleri, çocuk istismarına tepki amaçlı ülke genelinde eş zamanlı eylem düzenleyecek.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuklara yönelik taciz ve tecavüz olaylarının hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini söyledi. Bu tür olayların, toplum vicdanında derin yaralar açacağını ve en şiddetli tepki gösterilmesi gerektiğinin altını çizen Köse, CHP'li kadınlar olarak hem çocuk istismarına hem de kadına şiddete karşı ellerinden gelen çabayı göstereceklerini belirtti.

Bu kapsamda bugün tüm il kadın kollarının katılımı ile eş zamanlı basın açıklaması yaparak, bu mücadelenin startını vereceklerini bildiren Köse, CHP'li kadınların bulundukları her ortamda bu konuyu dillendireceklerini vurguladı.

Akşam saatlerinde sosyal medya hesapları üzerinden istismara ve şiddete karşı kampanyalarını sürdüreceklerini dile getiren Köse, ayrıca kapağında çeşitli görseller bulunan "sessiz kitap okuma" eylemleri yapacaklarını da bildirdi.

Çocuk tacizini, "ülkenin karası" olarak niteleyen Fatma Köse, "Çocuk tacizinin dili, dini olmaz. Bu bir insanlık suçudur. Buna 'dur' demek için hep yollarda olacağız, mücadele edeceğiz." dedi.

Atılan adımlara destek

Fatma Köse, son günlerde hükümet tarafından çocuk istismarına karşı atılan adımları ise olumlu gördüklerini söyledi.

İstismar konusunda kesinlikle ceza indirimine karşı olduklarını vurgulayan Köse, "Ülkemizde, bir ahlak kayması yaşanıyor. Bunun önüne geçilmesi gerekiyor. Başta eğitim sisteminin değişmesi ve caydırıcı yasaların, en ağır cezaların getirilmesi gerekiyor. Olumlu adımlar atılıyor. Bu konuda atılacak her adıma, çıkarılacak her türlü yasaya biz onay veririz." diye konuştu.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER