YÖK: Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu rektörlük başvuru şartlarını sağlamaktadır

YÖK'ten yapılan açıklamada, "Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu, diğer adaylar gibi rektörlük başvuru şartlarını sağlamaktadır." denildi.

YÖK: Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu rektörlük başvuru şartlarını sağlamaktadır

YÖK'ten yapılan açıklamada, "Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu, diğer adaylar gibi rektörlük başvuru şartlarını sağlamaktadır. Rektör (adayı) olabilmek için, eski/yeni hiçbir mevzuatta, ilgili üniversitenin kadrolu profesörlerinden biri olma koşulu aranmamıştır. Bir üniversitenin başarısı için rektör atama şekli elbette önemlidir, fakat atama süreci sonrasındaki performansı daha da önemlidir." denildi.

"Prof.Dr.Melih Bulu'nun akademik kariyerinin en önemli aşamasını Boğaziçi Üniversitesinde tamamlamış olduğu unutulmamalıdır"

YÖK'ten yapılan açıklamanın devamında, "Boğaziçi Üniversitesi, geçmişte iki dönem, uzun yıllar farklı bir üniversite mezunu ve mensubu bir bilim insanı tarafından başarılı şekilde yönetilmiş ve bu durum hiçbir zaman eleştiri konusu yapılmamıştır. (Prof.Dr.Melih Bulu) Akademik kariyerinin en önemli aşamasını ve bu sürecin 7 yılını Boğaziçi Üniversitesinde tamamlamış olduğu unutulmamalıdır." denildi.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER