CHP'nin terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı 'HDP'yi meşru görüyoruz' söylemleri üzerine MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, açıklamada bulundu.

Atatürk ile günümüz CHP'sinin polikalarını karşılaştırarak çarpıklığı gözler önüne seren Özdemir, CHP'nin şimdiki haliyle milli güvenlik tehdidine dönüştüğünü söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, "Kılıçdaroğlu’nun 'HDP mecliste olmalıdır' sözü PKK ile CHP arasındaki kirli pazarlığın dışa vurumudur" derken açıklamasında şunları kaydetti;

ATATÜRK, KUVAYİ MİLLİYE RUHUNA SAHİPTİ

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, etnik bölücülüğe karşı millet iradesine, milletin birlik ve beraberliğine dayanan bir anlayışla Kuvayi Milliye ruhuna sahipti. Bugünkü CHP'nin, etnik bölücülüğün ve terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP'yi meşru görmesi Atatürk'e ihanettir!

Atatürk, Türklüğün kutup yıldızıdır. CHP ise fasık yönetimin elinde Türklüğün hasmı olan tüm davranışların sahibidir. Atatürk manda karşıtıdır, bugünkü CHP ise mandacıdır! Atatürk Kuvayi Milliyeci, CHP ise Kuvayi İnzibatiyecidir!

CHP, MİLLİ GÜVENLİK TEHDİDİNE DÖNÜŞMÜŞTÜR

HDP hakkında açılan kapatılma davası sürerken Kılıçdaroğlu’nun “HDP mecliste olmalıdır” sözü PKK ile CHP arasındaki kirli pazarlığın dışa vurumudur. CHP temsilcileri Irak’ın Kuzeyinde hangi PKK’lı teröristlerle buluşup ne konuştularsa acilen kamuoyuna açıklanmalıdır.

CHP açık bir milli güvenlik tehdidi haline dönüşmüştür. Her fırsatta CHP yancılığı yapan, tutma edasıyla davranan İP’in de bitme noktasına gelen PKK terör örgütünün imdadına koşarak HDP’ye kol kanat germesi fotoğrafı tamamlamış, teslimiyet ve işbirlikçi güruhu ele vermiştir."