Kurban Bayramı tatilinin ilk 5 gününde meydana gelen trafik kazalarında 36 kişinin hayatını kaybettiği, 6 bin 550 kişinin yaralandığı açıklandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, bayram tatilinin 5. günü yani dün 24 saatlik sürede, 696 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 10 kişi hayatını kaybederken, 1205 kişi yaralandı. Ekiplerce denetlenen 425 bin 63 araçtan 23 bin 219'una hız ve radar işlemi, 35 bin 990'una ise diğer işlemler yapıldı.

36 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 6 BİN 550 KİŞİ YARALANDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinin ilk 5 gününde meydana gelen trafik kazalarında 36 kişinin hayatını kaybettiğini, 6 bin 550 kişinin yaralandığını duyurdu. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Bakan Yerlikaya, "Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolun sonu bayram olsun." uyarısında bulundu.

POLİS VE JANDARMA EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ayrıca polis ve jandarma ekiplerinin karadan ve havadan yaptığı trafik denetleme faaliyetlerine ilişkin görüntüleri de paylaştı. Bakan Yerlikaya, halkı trafik kurallarına uymaya ve dikkatli olmaya çağırmaya devam ediyor.

AA