Sağanak, kentin bazı bölgelerinde su baskınlarına yol açtı. 

Keçiören'de vatandaşlar, sel suları nedeniyle zor anlar yaşadı. İlçede birçok cadde ve sokakta yoğun su birikintileri oluştu, bazı araçlarda hasar meydana geldi, ev ve iş yerleri su altında kaldı.

Yağış sırasında meydana gelen küçük çaplı kazalar nedeniyle trafik akışında aksamalar yaşandı.

Etkili sağanak nedeniyle itfaiye birimlerine çok sayıda ihbar geldi. Ekiplerin su baskını yaşanan noktalarda tahliye işlemleri sürüyor.

Yetkililer, ilerleyen saatlerde meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını ve yıldırım tehlikesine karşı da dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Başkentte 485 araç ve 1077 personel kuvvetli sağanakla mücadele için çalışıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, kuvvetli sağanakla mücadele kapsamında ASKİ, Ankara İtfaiyesi, Kent Estetiği Dairesi, Fen İşleri Dairesi, Çevre Koruma Dairesi ve ANFA ekiplerinin toplam 485 araç, 1077 personelle, yağışın yoğun olduğu bölgeler başta olmak üzere kent genelinde çalışma başlattığı belirtildi.

Açıklamada, Başkent ALO 153 hattından ve Başkent Mobil uygulamasından ulaşan, ev ve iş yeri su baskınlarıyla ilgili taleplere anında ekip yönlendirildiği vurgulandı. 

Ankara'da yağışın yoğun olduğu bölgelerde, yer yer saatte metrekareye 37 kilogram yağış düştüğüne dikkati çekilen açıklamada, "Yağış olmayan yerlerde de Büyükşehir Belediyesinin önlemleri 24 saat esasına göre devam etmektedir. 25 yıldır yapılmayan ve yeni dönemde konu ile ilgili kredi taleplerinin Belediye Meclisi'nde sürekli ötelendiği altyapı çalışmalarına Ankara Büyükşehir Belediyesi, imkanları ölçüsünde ara vermeden devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.