Türkiye Futbol Federasyonu, Kerem Demirbay'ın Islak İmzalı Başvurusunu Paylaştı

Türkiye Futbol Federasyonu, son dakika kararıyla Almanya'yı seçen Kerem Demirbay'ın gönderdiği başvuru yazısını paylaştı, "Kendisine başarılar diliyoruz." dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu, Kerem Demirbay'ın Islak İmzalı Başvurusunu Paylaştı

Kerem Demirbay, Almanya Milli Takımı formasını giyecek! Bundesliga'da Hoffenheim forması giyen ve milli takım tercihi merak edilen Kerem Demirbay için TFF'den açıklama yapıldı. Almanya Milli Takımı'nı seçtiğini açıklayan Kerem Demirbay'ın Türk Milli Takımı için resmi başvuruyu yaptığı belirtildi.

Kicker Dergisi, 16 Mayıs Salı günü Kerem Demirbay'ın Almanya'yı tercih ettiğini duyurmuştu. Almanya Futbol Federasyonu ve Hoffenheim Kulübü de genç futbolcunun Almanya için oynayacağını resmen duyurdu. Almanya, Konfederasyon Kupası kadrosuna Kerem Demirbay'a da yer verdi.

ISLAK İMZALI BELGE GÖNDERİLDİ

TFF'den konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

"Bundesliga takımlarından Hoffenheim'da forma giyen futbolcu Kerem Demirbay'la ilgili sitemizden yapılan açıklama ile eş zamanlı olarak Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de konuyla ilgili ayrıntılı bilgileri basınla paylaşmıştır.

Aşağıda Kerem Demirbay'ın ıslak imzası ile Türk Milli Takımı'nı tercih ettiği belge, yasal sürece sokulmuşken, oyuncu 'son dakika' kararını değiştirdiğini duyurmuştur.

"KENDİSİNE BAŞARILAR DİLİYORUZ"

Daha evvel Türk Milli takımında oynamak istediğini beyan eden, bunun için kendisiyle kurulan tüm diyaloglarda tavrını Türk Milli Takımı'ndan yana gösteren oyuncunun son dakika kararını değiştirmesine neden olan gerekçelerine saygı duyuyor ve futbol yaşantısında başarılar diliyoruz."

FATİH TERİM NE DEMİŞTİ?

Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazanmasının 17. yılına özel yapılan organizasyona katılan Fatih Terim, TFF'nin açıklamasından önce Kerem Demirbay ile ilgili şunları söyledi:

"Kerem Demirbay için Hoffenheim'a resmi davet yazısını gönderdik. Birkaç saat sonra yayınladıkları yazıyı geri çektiler. Bu sabah konsolosluğumuz Kerem'i bekliyordu. Bu süreçte 5-6 defa daha gitmesi gerekiyordu ama gitmedi. Biz sabırla bekledik. Kerem bize 15 Mayıs'ta ıslak imza yolladı. Kendisinin de röportajları var. Biz bu iş bitti derken Almanya iddiası çıktı. Ümit ederim bizi seçer. Sanıyorum TFF konuyla ilgili açıklama yapacak."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER