Şenol Güneş, Yunan Gazeteciyi Fırçaladı: Söylediklerimi Anlamadı Galiba

Şenol Güneş, "Beşiktaş'ın golü kaleci hatasından geldi ama kendisi daha iyi oynadıklarını söylüyor" eleştirisine "Kaleciyi bizim oyunumuz zorladı. Söylediklerimi anlamadı galiba." dedi.

Şenol Güneş, Yunan Gazeteciyi Fırçaladı: Söylediklerimi Anlamadı Galiba

Beşiktaş Teknik Direktörü  Şenol Güneş, UEFA  Avrupa Ligi son 16 turu ilk maçında  Olympiakos ile deplasmanda 1-1 berabere kaldıkları karşılaşmada ilk yarı istediklerini yapamadıklarını ancak ikinci yarı etkili olduklarını söyledi. Yunan gazetecinin sorusuna da çarpıcı bir cevap verdi.

Şenol Güneş'in zorlu karşılaşmayla ilgili açıklamaları şöyle:

"İLK YARI İLE İKİNCİ YARI, SİYAH VE BEYAZ KADAR FARKLI"

"İlk yarı düşündüğümüz oyunu sahaya yansıtamadık. Hücumda atağımız olmadı ve takım savunmasında iyi değildik. Kendi oyun karakterimizin gerisindeydik. Rakip kolay geldi. Yediğimiz gol de dahil pozisyonlar fazla yoktu. Bizim hatalarımızdan gol bulmaları gerekiyordu, öyle de oldu. İkinci yarı daha iyiydik. İlk yarı ile ikinci yarı, siyah ve beyaz kadar farklı. Galibiyeti alacak skorları da bulabilirdik. 1-1, 1-0'dan daha iyi ama 3-1, 4-1 de olabilirdi."

"KAYBETSEYDİK DE HER ŞEY İKİNCİ MAÇA KALACAKTI"

"Kaybetseydik de her şey ikinci maça kalacaktı. Şimdi seyahat yapacağız ve pazar günü de maç yapacağız. Daha zor bir maç bekliyor bizi, ona hazırlanacağız. Kimin oynadığı değil oynayanın ne iş yaptığı. Mühim olan aşkla takıma katkı yapmak. Biz iyi oynadığımız zaman her maçta şanslıyız. Önce oyun olarak iyi oynamalıyız. Biz donuk oyunda başarılı olamayız. Coşkulu, neşeli oyunda başarılı olabiliriz."

"SÖYLEDİKLERİMİ ANLAMADI GALİBA"

Yunan gazetecinin "Beşiktaş'ın golü kaleci hatasından geldi ama kendisi daha iyi oynadıklarını söylüyor" eleştirisine yanıt veren  Şenol Güneş, "Söylediklerimi anlamadı galiba. İlk yarıda kötü oynadık ama ikinci yarıda gayet iyiydik. Kaleciyi hataya zorlayan bizim baskılı oyunumuzdu. Siz  Olympiakos iyi oynadı diyorsanız ona da saygı duyarım" dedi.

Şenol Güneş,  İstanbul'daki karşılaşmayı kazanmak için oynayacaklarını da dile getirdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER