Yıldırım-Bahçeli görüşmesinde neler konuşuldu

Başbakan Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin görüşmesinde, TSK'nın yurt içi ve sınır ötesinde yürüttüğü operasyonların yanı sıra halk oylamasının ardından Meclisin en önemli gündem maddesi olacak uyum yasaları ele alındı

Yıldırım-Bahçeli görüşmesinde neler konuşuldu

ANKARA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin görüşmesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yurt içi ve sınır ötesinde yürüttüğü operasyonların yanı sıra halk oylamasının ardından Meclisin en önemli gündem maddesi olacak uyum yasaları değerlendirildi.

Edinilen bilgiye göre, Yıldırım ile Bahçeli arasında 16 Nisan'da yapılan halk oylamasının ardından gerçekleştirilen ilk yüz yüze görüşmede, en önemli gündem maddesi terörle mücadele oldu.

Başbakan Yıldırım, 45 dakika süren görüşmede, Bahçeli'ye, TSK'nın Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yürüttüğü operasyonların yanı sıra Irak'ın kuzeyindeki Sincar Dağı ile Suriye'nin kuzeydoğusunda bulunan Karaçok Dağı'ndaki bölücü terör örgütüne yönelik hava harekatları konusunda bilgi verdi. Görüşmede, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) başta olmak üzere terörle mücadelede kararlılık vurgusunda bulunuldu.

Yıldırım, TBMM'nin 97. açılış yıl dönümü dolayısıyla verilen resepsiyonda, uyum yasalarını çıkarmak için muhalefetle mümkün mertebe uzlaşmayı tercih edecekleri mesajını vermişti. Görüşmede, 2019 yılına kadar çıkarılacak uyum yasaları değerlendirildi. Halk oylamasının ardından 2 Mayıs'ta Genel Kurul çalışmalarının yeniden başlayacağı Meclisin öncelikli gündem maddesi olacak uyum yasaları konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. 

Görüşmede ayrıca Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin (AKPM) Türkiye'ye yönelik "siyasi denetim" kararı ele alındı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, görüşmenin ardından Çankaya Köşkü'nden MHPGenel Merkezi'ne geçti. Görüşmede, kabine revizyonunun gündeme gelmediği öğrenildi.

AA

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2017, 18:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER