“Şehitlerimizin aileleri bizlere emanettir“

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Sayın Kılıçdaroğlu 'kontrollü darbe' dedi. Yazıklar olsun."

“Şehitlerimizin aileleri bizlere emanettir“

İSTANBUL (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Bu aziz bayrak için en büyük servetini, canını ortaya koyan o aziz şehitlerimizin aileleri bizlere emanettir." dedi.

Fatih'te bulunan Saraçhane Parkı'nda, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "Bu bayrak bize emanet" programına katılan Bakan Kılıç, sözlerine, uğurlama programını düzenleyenlere teşekkür ederek başladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM), "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" yazdığını hatırlatan Bakan Kılıç, "Sabah 2,5 sularında bu milletin vergileriyle, alın teriyle alınmış, bu aziz vatanın ve bayrağın korunması için Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) verilmiş o araç, uçak ve bombaları kullanarak, TBMM'yi bombaladılar. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne helikopterler ve roketatarlarla ateş ettiler." ifadelerini kullandı.

Akif Çağatay Kılıç, milletin, tarihine, hukukuna ve geleceğine sahip çıktığını belirterek, şöyle devam etti:

"Sayın Başbakanımız o akşam İstanbul'dan Ankara'ya intikal ediyordu. Onu da yol üzerinde durdurmak, kıstırmak ve bir şekilde kontrol altına almak istemişler. Bu milletin aziz evlatları, bu bayrağı emaneti, namusu, şerefi olarak gören, tarihinin bugünkü tecellisi olarak gören ve yüreğinde taşıyan bu aziz millet, Sayın Cumhurbaşkanımızın bir çağrısıyla meydanları doldurdu, devletine, milletine, tarihine, hukukuna ve geleceğine sahip çıktı. Allah bu yolda şehit olanlara rahmet eylesin. Bizleri de onların şefaatine nail eylesin. Gazilerimize acil şifalar versin. Şehitlerimizin aileleri bizlere emanettir. Onlar bizim ailemizdir. Bu aziz bayrak için en büyük servetini, canını ortaya koyan o aziz şehitlerimizin aileleri bizlere emanetidir."

Yapılan bazı açıklamalarda herkesin şaşkına döndüğünü dile getiren Bakan Kılıç, "Sayın Kılıçdaroğlu 'kontrollü darbe' dedi. Yazıklar olsun. Biz ve siz, özellikle buradaki gazi kardeşlerime, şehit ailelerine söylüyorum. Sizler ve bizler Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı, Başbakanımızın davetiyle, bu hainler karşısında dimdik durduk mu? Sizler göğsünüzü burada siper ettiniz mi? Ettiniz. Onlar önce neden bu milletin yanına gelmediklerinin, bu milletle beraber duramadıklarının hesabını versinler. Çünkü o gece sokağa çıkan bu aziz milletti. Darbe yapmaya kalkan, ihanet eden FETÖ'nün başını çektiği hainlere karşı hep beraber durduk. Bu milletin temsilcisi olduğunu söyleyen kişiler neden başka yerlere kaçtılar." diye konuştu.

- "Bizim aklımız da var yüreğimiz de"

Bakan Kılıç, 'millet kullansın' diyerek geçitler ve yollar açtıklarını vurgulayarak, "Ben bugün Samsun'daydım. Samsun'dan geldim. Samsun'da bir yatırımımızın açılışını yaptık. Durmuyoruz, çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ne diyor, 'Durmak yok yola devam', Sayın Başbakanımız ne diyor, 'Laf üstüne laf değil, iş üstüne iş koyma zamanı.' Samsun'da geçitlerle yollar açtık. Orada da söyledim. Bu yolları milletimiz kullansın diye yapıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Yolların araçla geçilmesi için yapıldığını aktaran Bakan Kılıç, şunları kaydetti:

"O yollar araçla geçmek için yapılıyor. Kimileri o yolları yürüyüş yolu zannetti ama yürüyüş orada yapılmıyor. Yürüyeceksen yüreğinle hainlere karşı yürüyeceksin. Bu milletin askerine, polisine silah çekenlerle yan yana durmayacaksın. Bu millet o hesabı sandıkta görür ondan sonra. Sabredeceğiz, zafer sabredenlerledir. Bıkmadan usanmadan önlerine koyacağız. Adalet mekanizmamız çalışıyor. Evet bazı şeyler hepimize ağır geliyor. Aklımız olmadığını düşünerek konuşuyorlar. Bizim aklımız da var yüreğimiz de. Bu kadar yol katettiniz. Bir kere de şu davalara gitsenize. O hainlerin yargılandıkları salonlara gitsenize."

Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girme yolculuğuna koştuklarını bildiren Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Şunu çok iyi bilin, biz Allah'ın izniyle bize, size emanet olan bayrağımızı asla yere düşürmeyeceğiz. 2023 Cumhuriyetimizin 100. yılı. Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girme yolculuğunda koşuyoruz, koşacağız. Birlik beraberlik içerisinde bunu başaracağız. Tüm milletimizle beraber olacağız. İnşallah tüm hedeflerimize beraber yürüyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti ve bu aziz bayrağımız ilelebet payidar olacak."

AA

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 00:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER