MHP’li Akçay: CHP’yi Yerel Seçim Korkusu Sarmıştır

MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY, "24 Haziran Seçimlerinde bütün hesapları bozulduğu, bütün hedefleri çöktüğü, kurdukları bütün tuzaklar boşa çıktığı için çılgına dönen CHP, milletimizden yediği tokadın acısını yeni yeni hissediyor olmalı ki son günlerdeki çılgınlığı kudurmuşluğa dönmeye başlamıştır" dedi.

MHP’li Akçay: CHP’yi Yerel Seçim Korkusu Sarmıştır

CHP’yi yerel seçim korkusunun sardığını söyleyen Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY, “24 Haziran Seçimlerinde bütün hesapları bozulduğu, bütün hedefleri çöktüğü, kurdukları bütün tuzaklar boşa çıktığı için çılgına dönen CHP, milletimizden yediği tokadın acısını yeni yeni hissediyor olmalı ki son günlerdeki çılgınlığı kudurmuşluğa dönmeye başlamıştır. Bir süredir seçim hezimetinin şokuyla birbirine düşüp kronik parti içi kavganın içine düçar olan CHP’nin bir sözcüsünün yeniden biti kanlanmış olmalı ki, parti içi sıkışmışlıklarını aşmak için Partimize ve Sayın Liderimize saldırmaya başlamıştır. Kudurganlıklarının bir sebebi de 2019 Mart ayındaki seçimlerde milletimizden bir kere daha yiyecekleri büyük tokatın işaretlerini şimdiden görmeye başlamış olmalarıdır. Türkiye düşmanı odaklarla işbirliği yapan, siyaset üretemeyen, inisiyatif alamayan ve etkisiz elaman olmaktan kurtulamayan CHP, MHP’ye karşı hırçın bir fesatlık, kinli bir düşmanlık içindedir. CHP sürekli kaos, korku ve umutsuzluk pompalamaktadır. Hırçınlık yaparak gerilim politikası yürütmektedir.” dedi.

Cumhur İttifakı bir koalisyon ve pazarlık değildir

Cumhur ittifakının koalisyon ve pazarlık olmadığını söyleyen MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY, “Cumhur İttifakı bir koalisyon ve pazarlık değildir. Milli meselelerde ve ilkelerde uyum ve işbirliğidir. Bu da milletin huzurunda yasal, meşru, ahlaki ve ilkeli bir şeklide yapılmaktadır. Ancak CHP hala HDP, PKK ve FETÖ ile örtülü ittifak peşindedir. Siyaset ülkeye ve topluma hizmet için yapılır. Ancak CHP siyaseti hala bir çıkar ilişkisi, bezirgan pazarlığı olarak gördüğü için Cumhur İttifakını kafası bir türlü almıyor. Bunlar için siyaset sadece parti veya kişisel çıkarların gözetildiği bir arenadır. Bunlar bezirgan siyasetçidir. Cumhur İttifakına kafaları basmayan bazı siyasi hödüklerin siyaseti bir al-ver pazarlığı olarak gördükleri anlaşılmaktadır. Yeni siyaset yolunda artık uzlaşmazlığa, kör dövüşüne yer yok. Bunda inat edenler milletten tokadı yiyeceklerdir. Umutsuz siyasetçiler kumpanyasına dönen CHP, Partimize ve Sayın Genel Başkanımıza saygısız ve mesnetsiz sözlerle devamlı saldırmaktadır. Aslına CHP’nin amacı, MHP’ye saldırarak Türkiye düşmanlarıyla girdiği karanlık ilişkileri ve kirli ittifakları örtbas etmeye çalışmaktır. Ülkenin bekası ve güvenliği, milletin birliği ve dirliği, devletin varlığı bu bezirgan siyasetçiler için hiçbir mana ifade etmemektedir. Siyaseti bir uzlaşmazlık, bir kör dövüşü, kavga ve husumet alanı olarak görenler, düştükleri gayya çukurunda debelenirken, Türkiye’nin ufkunda “ Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben” ilkesiyle siyaset yapan MHP’yi ve onun bilge liderini anlamaları ve idrak etmeleri elbette beklenemez.” dedi.

MHP’nin ilkeleri vardır ve ilkeleriyle siyaset yapar

MHP’nin ilkeleriyle siyaset yaptığını söyleyen AKÇAY, “ Milliyetçi Hareket Partisi ilkeleriyle var olan ilkeleriyle siyaset yapan bir partidir. Bizim siyaset merkezimizde Türk Milleti ve Türkiye’nin çıkarları vardır. Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki karanlık planlara karşı Türk Milletinin sigortasıdır. MHP Türk düşmanlarının ve yerli işbirlikçilerinin oyunlarını bozdukça MHP’ye karşı saldırılar artmaktadır. Anayasa Referandumu ve 24 Haziran Cumhur İttifakında hezimete uğrayan CHP yönetimi saldırılarının merkezine Milliyetçi Hareket Partisini almışlardır.” dedi.

CHP Türk Milletiyle bağını koparmıştır.

Türk Milletiyle bağlarını koparan CHP’nin ABD, FETÖ, PKK ve HDP’nin yörüngesine girdiğini söyleyen Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY, “ CHP milletimizle bağını koparmış; ABD’nin, FETÖ’nün, PKK’nın ve HDP’nin yörüngesine girmiştir. HDP ile aynı yolda yürüyen CHP’nin, PKK ve FETÖ ile ilişkisi de ayan beyan ortadadır. Bugünkü CHP yönetimi Anayasa’nın ilk üç maddesini tartışmaya açmaktadır. Bugünkü CHP yönetimi Atatürk’ün izinden çıkmıştır. HDP ile kol kola yürümektedir. PKK ve FETÖ ile aynı noktada buluşmakta, Washington ve Pensilyanya’dan sufle almaktadır. CHP Genel Başkanı terör örgütlerine kol kanat germekte, CHP yönetimi ve sözcüleri terör örgütlerinin ve İmralı Canisi’nin sözcülüğünü yapmaktadır. “ PKK'nın Suriye uzantısı YPG bizim için terör örgütü değildir.” diyen, PKK’nın yayın organı bir televizyon kanalında “ Anayasa’nın 2 ve 3 üncü maddelerini kaldıralım.” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu değil midir? “Ben ve çevremdekiler HDP’ye oy verdik.” diyen CHP Genel Başkan yardımcısı değil midir? İmralı Canisi Öcalan’ın 10 maddelik talebini “CHP’nin Kürt Sorunu Çözüm Önerisi” diyerek kamuoyuna sunan CHP değil midir?” diye sordu.

CHP’li Özel İmralı’nın sözcülüğünü yapıyor

Özgür Özel’in İmralı Canisi’nin sözcülüğünü yaptığını söyleyen MHP Grup Başkan Vekili Erkan AKÇAY, “ CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel İmralı Canisi Öcalan’ın talepleri doğrultusunda TBMM’de Komisyon kurulması için İçtüzük Değişiklik Teklifi vermiştir. Yine İmralı Canisi Öcalan’ın talepleri doğrultusunda TBMM’ye 68 maddelik kanun teklifi vermiştir. İmralı Canisi’nin sözcülüğünü yapan Özgür Özel Sayın Genel Başkanımıza ve Partimize saldırarak İmralı Canisine sadakatini göstermektedir. MHP düşmanlığından beslenen CHP’li Özel, MHP seçmeni ile gönül ittifakı olduğunu iddia etmektedir. Özel bilmelidir ki MHP seçmeni terör örgütleriyle işbirliği yapan ve Atatürk’e ihanet eden CHP’nin yakınından bile geçmez. Senin gibi MHP düşmanlarını da tükürüğü ile boğar. İmralı Canisi Öcal’ın sözcülüğünü yapan, HDP, PKK, FETÖ ile aynı zeminde buluşan ve şehit cenazesinde sırıtan Özgür Özel ile ilgili denilecek tek şey herhalde Allah ıslah etsin olacaktır.” dedi.

CHP itibarını kaybetmiştir

CHP’nin Türk Milleti nezdinde itibarını kaybettiğini söyleyen MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “ CHP sözcüsü “Atatürk bize servet değil itibar bıraktı.” diyor. Atatürk'ün yolundan çıkarak HDP ile kolkola giren, PKK ve FETÖ ile oynaşan CHP yönetimi ancak Türk düşmanlarının yanında, Washington’da ve Pensilvanya’da itibar görmektedir.” dedi.

Özgür Özel hibe konusunda konuşacak son kişidir

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e hibe edildiği iddia edilen saat konusuna değinen MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY, “ Özgür Özel hibe edildiği söylenen uçak ile ilgili olarak günlerdir konuşmaktadır. Sayın Genel Başkanımız bu konuda “Türkiye Cumhuriyeti Devleti hediye, hibe kabul etmez.” diyerek tavrını ortaya koymuştur. Buna rağmen Özgür Özel uçak hibesi üzerinden MHP’ye saldırmaktadır. Hibe kabul edilemez demişken bir CHP Milletvekilinin Özgür Özel’e hibe ettiği 650 bin TL’lik saat bir süre önce kamuoyuna yansımıştı. Saat hibe eden milletvekilinin 24 Haziran seçimlerinde tekrar birinci sıradan aday gösterilip seçilmesi konuyu tekrar kamuoyunun gündemine getirmiştir. Özgür Özel 650 bin liralık saatin hatırına milletvekili listelerine müdahale mi etti? Açıklanan listede üçüncü sırada yer alan milletvekili ne oldu da liste değiştirilip birinci sıraya getirilmiştir. Bunda Özgür Özel’e hibe edilen saat mi etkili olmuştur? Yoksa kendi partisinden başka bir siyasiye kiraladığı helikopter mi etkili olmuştur? Siyasette en üst makamdan en alt makama kadar maddi değeri olan hibe ve hediyelerin kabul edilmemesi gerekir. Hele hele Grup Başkanvekili gibi etkili bir makamda bulunan bir milletvekilinin 650 bin liralık saati kabul etmesinin tartışılacak bir tarafı yoktur. Sayın Özel’in uçak eleştirisi ne kadar haklı olsa da Özgür Özel bu eleştiriyi yapacak son kişidir.” dedi.

CHP’li kardeşlerimizin başımızın üzerinde yeri vardır

Milli değerlerine sahip çıkan CHP’lilerin CHP yönetiminden memnun olmadığını söyleyen MHP’li AKÇAY, “ Vatanını milletini seven, milli değerlerine sahip çıkan CHP seçmenleri CHP yönetiminin ve Özgür Özel’in bu açıklamalarını tasvip ediyor mu? Tabii ki etmiyor. Vatanını, milletini, devletini seven milli değerlere bağlı CHP’li kardeşlerimizin başımızın tacıdır. Bizim eleştirimiz Washington’dan ve Pensilvanya’dan sufle alan terör örgütleriyle aynı noktada buluşan CHP yönetiminedir. Bizim eleştirimiz Atatürk’ün kurduğu partiyi etnik ve mezhepçi bir parti haline getiren CHP yönetiminedir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 16:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER