MHP Lideri Bahçeli: Türkmeneli’nde dökülen her gözyaşı bizimdir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı Twitter'dan 28 Mart 1991 tarihinde şehit edilen Türkmenlerle ilgili bir paylaşımda bulundu.

MHP Lideri Bahçeli: Türkmeneli’nde dökülen her gözyaşı bizimdir

MHP Lideri Bahçeli,"Türk ve İslam yurtlarında vuku bulan hazin ve ibretlik olaylar elbette milli vicdanlarda derin izler bırakmıştır. Türkmeneli’nde dökülen her gözyaşı bizimdir, feryat eden her nefes bizdendir, şehit olup sıcacık toprağıyla buluşan her kahraman bizim haysiyet timsalimizdir."dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde:

28 Mart 1991’de, Kerkük’ün Altunköprü Kasabası’nda 102 soydaşımız şehit edilmişti. Zalimler iftar hazırlığı yapan masumları acımadan, yürekleri sızlamadan, vicdanları titremeden hunharca hedef almışlar ve katletmişlerdi. Altunköprü’de Türkmen kanı aktı, hem de nehir gibi…

Türkmenlerin varlık mücadelesi nice cana, nice badireye, nice bedele mal oldu. Türklüğün beka mücadelesi asırlara hem mühür vurdu, hem de istikamet çizdi. Bu haklı ve tarihi mücadele halen devam ediyor. Türk milletinin beka mücadelesi durmayacak, beklemeyecek, kesilmeyecek.

Türk ve İslam yurtlarında vuku bulan hazin ve ibretlik olaylar elbette milli vicdanlarda derin izler bırakmıştır. Türkmeneli’nde dökülen her gözyaşı bizimdir, feryat eden her nefes bizdendir, şehit olup sıcacık toprağıyla buluşan her kahraman bizim haysiyet timsalimizdir.

Başta Altunköprü şehitleri olmak üzere, Türk ve İslam’ın yaşaması için varını yoğunu fedakârca ortaya döken; candan, serden ve yardan geçen aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler diliyorum. Türk milleti dünya durdukça var olacak, bedeli neyse buna da katlanacaktır.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 20:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER