MHP'li Yalçın: Aydınlık yanaşması ve CHP yancısı Yaşar Okuyan...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın "Okuyan’ın politika mutfağında kendine yer bulabileceği yegâne mevki; düşük profilli, alçak seviyeli martavalcılar sofrası olabilir" dedi.

MHP'li Yalçın: Aydınlık yanaşması ve CHP yancısı Yaşar Okuyan...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın "Okuyan’ın politika mutfağında kendine yer bulabileceği yegâne mevki; düşük profilli, alçak seviyeli martavalcılar sofrası olabilir" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, son dönemde CHP ve Vatan Partisi'ne hoş görünmek adına MHP düşmanlığında zirve yapan Yaşar Okuyan'ın son saçmalıklarına cevap verdi.

Yalçın'ın açıklaması şu şekilde:

Cumhurbaşkanlığı Seçimiyle Genel Seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihine alınması üzerine MHP, aday adayı başvurularının başladığı günden itibaren hummalı bir çalışma içine girmiştir.

Partimize dönük yüksek rağbet ve teveccüh de dikkate alınarak MHP Divan üyelerinden oluşan Milletvekili Aday Belirleme Komisyonu tarafından kılı kırk yaran bir titizlikle aday listesi üzerinde çalışılmış ve geçici sıralama Sayın Genel Başkanımızın onayına sunulmuştur.

Adayların belirlenmesinde; liyakat, ilke ve fikriyatıyla sadakat, mensubiyet şuuru ve vefa gibi Milliyetçi-Ülkücü Hareketin siyasi düsturları arasında yer alan temel beşeri değerlerden oluşan çok sayıda kriter gözetilmiştir.

Bilhassa terör örgütü FETÖ ile iltisakı veya ilişkisi bulunan kimselerin listeye dâhil edilmemesine azami itina gösterilmiştir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milletvekili Aday Belirleme Komisyonu çalışmalarının yanı sıra hukukçulardan oluşan güvenlik soruşturması grubu ile aday adaylarıyla ilgili bizzat tahkikat yaptırmıştır.

Bu bağlamda; MHP listesinde İstanbul 2. bölge 3. sıradan aday gösterilen bir hanımefendinin, eşi hakkındaki FETÖ iltisakı iddiaları üzerine talebimiz doğrultusunda milletvekili adaylığından istifa etmiştir.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, 2009 yılından bu yana FETÖ ile mücadelede başı çeken bir siyasi lider olarak partisinin politikalarında asla zikzaklar çizilmesine izin vermemiş; daima tavizsiz, tutarlı ve kararlı olmuştur.

Terör örgütü FETÖ tehdidinin sinsice ilerleyişini yıllar öncesinden sezip efkârıumumiyeyi ikaz ettiği için aleyhinde her türlü ahlaksız ve kirli kampanya yürütülen, eşine rastlanmadık ölçüde algı operasyonlarına ve çirkin saldırılara uğrayan Sayın Devlet Bahçeli; asla yolundan dönmemiş, mücadelesini bir sabır abidesi gibi devam ettirmiştir.

MHP Lideri Sayın Bahçeli, 2015 yılından sonra MHP’yi parçalamak için sözde değişim rüzgârı estirilmeye çalışılırken her vesileyle hedefe konmasına, bütün itham ve suçlamaların odağı hâline getirilmesine rağmen, partisini sarsıntılardan korumuştur.

Sayın Genel Başkanımız; 15 Temmuz’dan sonra da FETÖ ile mücadelenin yol ve yöntemleri konusunda iktidarı sürekli uyarmıştır.

Halk desteğiyle anayasal temellere oturan Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi ve bu sistemin millî mutabakatla hayata geçirilmesi ihtiyacının sonucunda iktidar partisi ile gerçekleştirilen Cumhur İttifakı, Sayın Genel Başkanımız ve Sayın Cumhurbaşkanının sağduyulu fikirlerinin ve uyguladıkları siyasetlerinin ışığında vücut bulmuştur.

Cumhur İttifakı o kadar çabuk benimsenmiştir ki hem FETÖ başta olmak üzere bütün terör örgütleriyle mücadele hem de birlik ve beraberliğimiz için halk nezdinde doğal bir siyasi reçete, kaçınılmaz bir el birliği ve millî mutabakat zemini olarak rağbet görmüştür.

Cumhur İttifakının, erkene alınan Cumhurbaşkanlığı Seçimiyle Genel Seçimlerde ipi açık ara önde göğüsleyeceğini anlayan şer cephesi ve bilumum Devlet Bahçeli aleyhtarları ise telaşa kapılmışlar, tükenmekte olan takatlerinin son damlalarını beyhude karalama kampanyalarına harcamaya başlamışlardır.

Sayın Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde yüksek değerde bir insani tavır; takdire şayan bir ahlak, vicdan ve insaf muhasebesi çerçevesinde gündeme getirdiği kader mahkûmlarına af konusu bile Cumhur İttifakı aleyhindeki saldırılara vesile kılınmaya çalışılmıştır.

Sayın Genel Başkanımız ve partimiz aleyhine algı oluşturmak, milletin benimseyip bağrına bastığı Cumhur İttifakını karalamak maksadıyla haksız eleştirilerde bulunanlar tayfasına, Aydınlık yanaşması ve yeni CHP yancısı Yaşar Okuyan da katılmıştır.

Okuyan, hamakat ve belahet krizine girdiği için Sayın Devlet Bahçeli’nin son birkaç yıldaki siyasi çıkışlarının sebep ve gerekçelerini bir türlü idrak edememiş, en azından ülkede olan bitenleri bile algılayamamıştır.

CHP’nin 15 milletvekili transferiyle politikanın namusunu kirletmesine Aydınlık güruhu bile dayanamazken Yaşar Okuyan’ın destek verip ana muhalefetin yancılığını tercih etmesi; erken seçimler, Cumhur İttifakı, af meselesi gibi konularla ilgili bön ve akılsız çıkışları; “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” atasözünü teyit etmiştir.

MHP mensubiyeti bedenine 5 numara bol gelmiş; layığını, kalıbını, libasını Aydınlıkçılar güruhunun saflarında bulmuş; ancak orada bile uzun süre tutunamamış, tükenmiş bir politikacı eskisinin MHP’yi ve onun saygın liderini eleştirmesi; sadece garabet değil, edepsizlik ve hadsizliktir.

Doğal olarak da hem MHP camiasında hem de kamuoyunda -Aydınlıkçılar güruhu ve CHP’liler hariç- hemen herkesin aklına, müflis politikacı Okuyan’ın partimize ve Sayın Genel Başkanımıza yönelik yersiz eleştirileri için “Sana mı düştü?” sorusu gelmiştir.

Bu zavallı şahıs boşuna çırpınmaktadır.

MHP ve Liderimiz Devlet Bahçeli hakkında kelam edeceklerin listesine, girdiği her kabın şeklini alan Yaşar Okuyan kıratındaki oportünist ve çapsızların son sıradan bile dahil olabilmesi mümkün değildir.

Okuyan’ın politika mutfağında kendine yer bulabileceği yegâne mevki; düşük profilli, alçak seviyeli martavalcılar sofrası olabilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER