MHP'li Adan: "Yüce Meclisimizin başkanlık seçimlerinde aday gösterilmiş olmak benim için bir şeref nişanesidir"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan: "Yüce Meclisimizin başkanlık seçimlerinde aday gösterilmiş olmak benim için bir şeref nişanesidir"

MHP'li Adan: "Yüce Meclisimizin başkanlık seçimlerinde aday gösterilmiş olmak benim için bir şeref nişanesidir"

ANKARA (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Yüce Meclisimizin başkanlık seçimlerinde aday gösterilmiş olmak benim için bir şeref nişanesidir." değerlendirmesinde bulundu.

Adan, partisi tarafından TBMM Başkanlığı'na aday gösterilmesine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, dün adaylık başvurusu yaptığını anımsatarak, bu kararın kendisini son derece onurlandırdığını belirtti.

Celal Adan, "Bu onurun esasen iki kaynağı vardır. Bunlardan birincisi, Millet Meclisi'nin ifade ettiği değer ve tarihi misyonudur. Bizim Meclisimiz, sıradan bir parlamento değildir. TBMM, milli iradenin tecelligahı olduğu gibi milli mücadelenin de karargahıdır." ifadesini kullandı.

Düşman orduları Anadolu'ya ayak bastığında, namus kavgasının ve hürriyet mücadelesinin rotasının Meclis çatısı altında çizildiğini anımsatan Adan, o kanlı savaşların ve şanlı zaferlerin ardından "gazi" unvanı ile onurlandıran Meclis'in, bu taltifi hak ettiğini, 15 Temmuz gecesi bir kez daha ispatladığını vurguladı.

Celal Adan'ın açıklaması şu şekilde:

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek TBMM başkanlığı seçiminde; Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarının tensibi, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin takdir ve teveccühleriyle şahsımın aday gösterileceği genel merkezimiz tarafından kamuoyuyla paylaşılmıştır. 14/11/2017 tarihi itibarıyla müracaatımı yapmış bulunmaktayım.

Bu karar şahsımı son derece onurlandırmıştır. Bu onurun esasen iki kaynağı vardır. Bunlardan birincisi; Millet Meclisi'nin ifade ettiği değer ve tarihi misyonudur. Bizim meclisimiz, sıradan bir parlamento değildir. TBMM; milli iradenin tecelligâhı olduğu gibi, milli mücadelenin de karargâhıdır. Düşman orduları Anadolu'ya ayak bastığında, namus kavgasının ve hürriyet mücadelesinin rotası meclis çatısı altında çizilmiştir. O kanlı savaşların ve şanlı zaferlerin ardından gazi ünvanı ile onurlandıran meclisimiz; bu taltifi hak ettiğini 15 Temmuz gecesi bir kez daha ispat etmiştir. Memleketi teslim almaya çalışan katil şebekesinin bombardımanlarına karşı meclisimiz susmamış ve Türkiye’nin kalbi çarpmaya devam etmiştir. Gazi milletimizin gazi meclisi; kökleri Türk devlet felsefesinin en derinlerine kadar uzanan bir çınarın bugünlere uzanan dalıdır. Bu kıymetli yapının başkanlığına aday olma imkânı; bizim gözümüzde siyasi bir makama değil, kutlu bir emanetin muhafazasına talip olmak demektir. Bu yüzden de 21., 24., 25. ve 26. dönem milletvekili sıfatıyla bir parçası olmaktan gurur duyduğum Yüce Meclisimizin başkanlık seçimlerinde aday gösterilmiş olmak benim için bir şeref nişanesidir. 

Göğsümü kabartan ikinci sebep ise bu vazife için, MHP’nin adayı olmamdır. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye'nin en köklü siyasal hareketinin politik temsilcisidir. MHP Türk milliyetçiliğinin yıkılmaz kalesidir. Bu parti; Türk milletinin 50 yıllık hatırası, binlerce yıllık hafızasıdır. MHP aradan geçen 50 yılda; sahip olduğu çakıl taşı için bile canıyla bedel ödeyen mücadele insanlarının omuzlarında yükselmiştir.

Şehitlerin kanı, yetimlerin gözyaşı ve ülküdaşlarımızın alın teri ile hamuru yoğrulan Milliyetçi Hareket Partisi'nin temsilini sağlamak, hangi platformda olursa olsun mutluluk vericidir. 

Hem milletin partisini hem de milletin meclisini temsil etme imkânını bana sunan, başta Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey olmak üzere bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim; varılan kararın memleketimiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan dilerim.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2017, 15:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER