Kaya: Türkiye'nin büyümesinden korkuyorlar

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya "Terör örgütlerinin kampanyalarına izin veren Hollanda, benim gibi bir kadın bakandan niçin korktu? Türkiye'yi daha da güçlendirecek bu yeni sistemi istemiyorlar. Türkiye'nin büyümesinden korkuyorlar" dedi.

Kaya: Türkiye'nin büyümesinden korkuyorlar

Seydikemer ilçesine Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet binasının açılışını yapmak için gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'yı hemşehrileri alkışlarla ve sloganla karşıladı.

Bakan Kaya'yı karşılayanlar, "Helal olsun sana Avrupa'yı titrettin", "Türkiye seninle gurur duyuyor", "Muğlamızın gururu, Seydikemer'in bakanı" şeklinde tezahüratta bulundu.

Kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaşan Kaya, vatandaşlara ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Halk oyunları gösterisinin ardından konuşan Bakan Kaya, AK Parti'nin "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışıyla bu güne kadar hizmet ürettiğini söyledi.

Kaya, 15 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ülkeye hizmet etmek için gece gündüz çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini anlatan Kaya, "15 yıllık süreçte bizim ilerlememize kilit vurmak isteyenler oldu. En büyük, en alçak girişime 15 Temmuz'da hep birlikte şahitlik ettik. 15 Temmuz'da bu ülkeyi bölmek, parçalamak isteyenlere millet dersini verdi. Bu sadece bir darbe değildi. 15 Temmuz bir işgal girişimiydi. Bu ülkeyi bölüp parçalamak isteyenler, bu ülkenin kendi tanklarıyla kendi helikopterleriyle üzerimize saldırdılar ama bu millet öyle yüce bir millet ki bayrağını alan Başkomutanın, Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla sokaklara, meydanlara indi." diye konuştu.

"Türkiye'nin büyümesinden korkuyorlar"

Kaya, Türkiye'yi daha da ileriye, daha da güçlü hale getirmek için sistem değişikliğine ihtiyaç duyulduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"16 Nisan'da bir referandum var ama bu referandum sadece bir referandum değil. 16 Nisan'da yapacağımız değişiklik çok önemli bir değişiklik. 16 Nisan referandumunu anlatmak üzere Avrupa'ya bizler, bakanlar, milletvekilleri olarak oradaki vatandaşlarımızla buluşmaya gittik. Avrupa'ya gitmek isteyen bakan arkadaşlarıma geçit verilmedi. Salonlarımız sudan sebeplerle, sudan bahanelerle bir bir iptal edildi. Bu konularda Avrupa, batı niçin bizim gidip de 'Evet' kampanyası için vatandaşlarımızla buluşmamıza engel oluyor. Bunu bir durup düşünmemiz gerekiyor. Niçin 'Hayır' kampanyalarına izin veriyorlar da hatta terör örgütünün flamalarıyla meydanlarda miting yapmalarına izin veriyorlar da 'Evet' kampanyası olunca söz konusu bakanları bile diplomatik teamüllere uymayacak şekilde, insan haklarına aykırı bir şekilde ülkelerinden sınır dışı ediyorlar. Terör örgütlerinin kampanyalarına bir bir izin veren Hollanda, benim gibi bir kadın bakandan ne için korktu? 2 saat içinde olağanüstü hal ilan etmelerinin sebebi ne ola ki? Ne, nedir sebep? Sevgili kardeşlerim biliyor musunuz? Türkiye'yi daha da güçlendirecek AK Parti iktidarıyla istikrara kavuşmuş ülkemizin bu istikrarını kalıcı hale getirecek bu yeni sistemi, anayasa değişikliğinin geçmesini istemiyorlar. Evet, 16 Nisan'da 'Evet' çıkmasından inanılmaz derecede korkuyorlar. Türkiye'nin büyümesinden korkuyorlar. "

Bakan Kaya, konuşmasının ardından Seydikemer SGK hizmet binasının açılışını yaparak çalışanlarla bir süre sohbet edip fotoğraf çektirdi. Kaya, bina çıkışında kendisini bekleyen kadınlarla da uzun süre sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

"15 Temmuz'da tüm dünyaya sizlerle birlikte büyük bir demokrasi dersi verdik"

Kaya, kendisini karşılamak için programa katılan babası, annesi ve akrabaları ile sohbet etti.

Seydikemer'deki programının ardından Fethiye ilçesine gelerek Şehit Sümer Deniz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle buluşan Kaya, öğrenciler ile sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

Bakan Kaya, daha sonra Tuzla Mahallesi Mustafa Kemal Bulvarı'ndaki partisinin seçim ofisinin açılışını yaptı. Açılışın ardından partililere seslenen Kaya, kendisinin de yıllarca AK Parti İstanbul İl Başkanlığında siyaset yaptığını ve teşkilattan geldiğini anlattı.

AK Parti'ye siyaset yaptırmak istemeyenlerin bugün tarih sahnesinden silindiklerine şahitlik ettiklerini belirten Kaya, "Bu ülkeyi birilerinin vesayeti altında yönetmeyi, dışarıdan emir almaya alışmış o zihniyet, milletin iradesine yenik düştü. Gücünü tanklardan, silahlardan, baskıdan, zulümden alanlar en büyük hezimeti 15 Temmuz'da yaşadılar. Bu millet, millet iradesi dışında başka hiçbir irade tanımadığını gösterdi 15 Temmuz'da. 15 Temmuz'da tüm dünyaya sizlerle birlikte büyük bir demokrasi dersi verdik." dedi.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER