Cumhurbaşkanı Erdoğan: IMF ile işimiz yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda bizim IMF'ye borcumuz yok, orayla da işimiz yok." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: IMF ile işimiz yok

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat'ta düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Erdoğan, 81 ilin, 922 ilçenin ve 183 bin köyün her birine aynı kalitede, standartta hizmet götürmenin mücadelesini verdiklerini belirterek, batıdaki imkanlardan doğudaki insanın da faydalanmasını arzu ettiklerini söyledi. 

Güneyde ne varsa kuzeyde de aynı imkanların olmasını istediklerini vurgulayan Erdoğan, İstanbul ve Ankara'daki hayat standardına Sivas, Tokat ve Yozgat'taki vatandaşların da sahip olmasını istediklerini anlattı.

"Sömürü düzenine kararlı şekilde 'Dur' dediniz"

"Dik dur eğilme" sloganları üzerine, "Şunu unutmayın gençler, sizin başkanınız kula kul olmadı. Biz sadece ve sadece Allah'ın huzurunda rükuda ve secdede eğiliriz. Başka hiçbir yerde asla." diyen Erdoğan, Tokat'taki 25 binden fazla iş yerine toplam 556 milyon lira tutarında SGK prim teşviği sağladıklarını söyledi.

"Türkiye'nin layık olduğu yatırımlara ancak bizim dönemimizde kavuştu." diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İllerimiz özlediği, hasretini çektiği hizmetlerle ancak bizim dönemimizde buluştu çünkü Türkiye uzun yıllar plansız, projesiz hareket eden, sadece günü kurtarmanın hesabını yapan bir zihniyetin esiri oldu. Ülkemiz ne sıkıntılar yaşadıysa vizyonsuzluktan, öngörüsüzlükten yaşadı. Devletimizin kaynakları verimli ve etkili harcanmak yerine senelerce bu zihniyet tarafından çarçur edildi. Bu ülke, iki anahtar vadedenlerin tam tersine vatandaşın evinin, arabasının anahtarını da aldığı dönemler yaşadı.

Türkiye, terörün ülkemizin şehirlerini esir aldığı hemen her gün, bir terör eyleminin gerçekleştiği umutsuz günlere şahit oldu. Bu millet, gecelik faizlerin yüzde 7 bin 500'leri gördüğü, dövizin bir gecede ikiye katlandığı kötü günlere şahitlik etti. Vatandaşın çoluk çocuğunun rızkından keserek ödediği vergiler, faiz lobilerine, rant peşinde koşanlara, üretmeden, riske girmeden kazanmaya alışmış üç beş tufeyliye peşkeş çekildi. Siz, 17 yıl önce bize emaneti verdiğinizde bu sömürü düzenine de kararlı bir şekilde 'Dur' dediniz."

Erdoğan, "Şu anda bizim IMF'ye borcumuz yok, orayla da işimiz yok." dedi.

"Bu kader birliği değil"

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bazı yola beraber çıktığımız arkadaşlarımıza makam mevki verirken her şey iyi güzeldi ama öyle anlar geldi ki 'Sen dinlen, buraya bir başkasını koyalım' dediğimizde bir de bakıyorsunuz ki bizim trenden inip başka bir trene biniyorlar. Bu, kader birliği değildir, bu dava birliği değildir. Bugün bize ihanet edenler yarın da gittikleri yere ihanet edeceklerdir."

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER