Bakan Çavuşoğlu'ndan Kaşıkçı açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kaşıkçı olayına ilişkin, "Herhangi bir ülkeyle elimizdeki delilleri paylaşmadık ama istihbaratlar arasında görüşmeler olabilir." dedi.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Kaşıkçı açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Suudi Arabistan'ın geç de olsa Kaşıkçı'nın öldürüldüğünü kabul etmesi önemlidir." dedi.

Çavuşoğlu, Kaşıkçı olayında BM, uluslararası kuruluş veya mahkemenin soruşturma açması halinde Türkiye'nin iş birliği yapacağını söyledi.

"Herhangi bir ülkeyle elimizdeki delilleri paylaşmadık"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kaşıkçı olayına ilişkin, "Herhangi bir ülkeyle elimizdeki delilleri paylaşmadık ama istihbaratlar arasında görüşmeler olabilir." ifadesini kullandı.

"ABD ile ilişkiler YPG/PKK ve FETÖ yüzünden gerildi"

Türkiye ile ABD ilişkilerinin Brunson yüzünden değil, ABD'nin YPG/PKK'ya desteği ve FETÖ'ye yönelik tutumundan dolayı gerildiğini söyleyen Çavuşoğlu, "Türkiye'de darbe yapmış bir örgütün (FETÖ) orada barınması bizim açımızdan kabul edilemez. ABD'nin yapması gereken şey artık adım atmak. FETÖ'yle ilgili FBI bir soruşturma başlattı. FBI'dan ve Dışişleri Bakanlığından bir ekip Ankara'ya geldi ve biz tüm belgeleri onlarla da paylaştık." şeklinde konuştu.

"PKK/YPG'nin anayasa komisyonunda yeri olamaz"

Rusya'nın YPG'nin bir terör örgütü olduğunu gördüğünü belirten Çavuşoğlu, "PKK/YPG'nin Suriye'de kurulacak anayasa komisyonunda yeri olamaz, buna müsaade etmeyiz." diye konuştu.

"Bir başarısızlığı daha kimse kabullenemez"

Kıbrıs müzakerelerine değinen Çavuşoğlu, "Bir başarısızlığı daha kimse kabullenemez. Biz hiç kabullenemeyiz." dedi.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER