Ankara'da MHP'ye 6 bin 972 kişi katıldı

MHP Ankara İl Başkanlığınca Genişletilmiş İl İstişare Toplantısı ve Üye Katılım Töreni Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Törende MHP'ye katılan 6 bin 972 kişinin rozetleri takıldı.

Ankara'da MHP'ye 6 bin 972 kişi katıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, "Afrin'de ne aradığımızı soranlara cevabımız, Afrin'de, Hatay ve Kilis vardır. Afrin'de bekamız vardır. Afrin'de özgürlüğümüz vardır. Afrin'de kutsalımıza ve toprağımıza göz diken emperyalist hainler vardır. Afrin'de aziz şehitlerimizin aziz hatıraları vardır." dedi.

Haberal, MHP Ankara İl Başkanlığınca Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen Genişletilmiş İl İstişare Toplantısı ve Üye Katılım Töreni'nde yaptığı konuşmada, Türk milliyetçilerinin vatanı ve milleti için hiçbir hesap yapmadan canını seve seve veren ve vermeye gönüllü olan bir ruhun temsilcileri olduğunu belirtti.

Kendilerine bırakılan siyasi emaneti en güzel şekilde koruyup, kollayıp gelecek nesillere teslim etmenin boyunlarının borcu olduğunu ifade eden Haberal, "Biz sırtımızdaki 10 bin yıllık tarihimizin büyüklüğünün, kutsallığının, vazgeçilmezliğinin teminatı, güvencesi ve neferleriyiz." diye konuştu. 

Türkiye'nin günümüzde iç ve dış güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya kaldığını anlatan Haberal, şöyle devam etti:

"İçerisinde bulunduğumuz coğrafya etnik ve mezhep ayrılıkları temelinde husumetlerin körüklendiği, iç savaşların yaşandığı, kanlı terör örgütlerinin at oynattığı, ülkelerin toprak bütünlüğünün parçalandığı, siyasi yapıların yıkıldığı, ayrışma ve bölünme dinamiklerinin harekete geçtiği ve istikrarsızlığın hüküm sürdüğü sorunlu bir coğrafyadır. Irak ve Suriye'de yaşanan gelişmeler Türkiye'yi çok ciddi milli güvenlik tehlike ve tehditleriyle karşı karşıya bırakmıştır." 

Ülkenin bekası ve milli birliği için Türk Silahlı Kuvvetlerince Zeytin Dalı Harekatı'nın başlatıldığını anımsatan Haberal, "Zeytin Dalı Harekatı'nın amacı, sınırlarımız boyunca bir terör koridoru oluşmasını önlemek, Suriye'nin kuzeyindeki terör unsurlarını temizlemektir. Afrin'de ne aradığımızı soranlara cevabımız, Afrin'de, Hatay ve Kilis vardır. Afrin'de bekamız vardır. Afrin'de özgürlüğümüz vardır. Afrin'de kutsalımıza ve toprağımıza göz diken emperyalist hainler vardır. Afrin'de aziz şehitlerimizin aziz hatıraları vardır ve onların hesabı sorulacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Turgay Baştuğ: 6 bin 972 yeni dava arkadaşımız varlıklarıyla gücümüze güç kattılar

Toplantıda konuşan MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, MHP'nin Ankara'da gücüne güç kattığını belirterek, "Bugün partimize 6 bin 972 kişi katılıyor. 6 bin 972 yeni dava arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Varlıklarıyla gücümüze güç kattılar" dedi.

Ülkücüler olarak Devlet Bahçeli'nin etrafında kenetlendiklerini, birlik ve beraberlik ruhuyla hain planlara geçit vermediklerini vurgulayan Baştuğ, "Birileri de gitti ipini kimin tuttuğunu herkesin bildiği partilerini kurdular. Buradan o İP’sizlere ve ardına taktıklarına sesleniyorum. FETÖ alçağına umut olanın Türk milletinin gönlünde yeri yoktur. Sizlerin bir ucunu tuttuğunuz İP’in diğer ucunun ihanete yansıdığının, FETÖ’ya can suyu vermeye amaçladığının bu millet farkındadır" diye konuştu.

Baştuğ Afrin operasyonuna da değinerek, "Kim ne söylerse söylesin Türkiye Cumhuriyeti Devleti terörle mücadelede kararlılığını sürdürmelidir. Ankara’nın güvenliğinin Afrin’deki terör yuvalarının dağıtılmasından geçtiğini kimse aklından çıkarmamalıdır. Bir tek Afrin’de yetmez, nerede bir terörist varsa bulunup imha edilmelidir" şeklinde konuştu.

AFRİNDE ŞEHİTLERİMİZİN HATIRASI VAR

MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal da konuşmasını Afrin Operasyonu'na ayırdı. Haberal, "Afrin'de ne aradığımızı soranlara cevabımız, Afrin'de, Hatay ve Kilis vardır. Afrin'de bekamız vardır. Afrin'de özgürlüğümüz vardır. Afrin'de kutsalımıza ve toprağımıza göz diken emperyalist hainler vardır. Afrin'de aziz şehitlerimizin aziz hatıraları vardır. İçerisinde bulunduğumuz coğrafya etnik ve mezhep ayrılıkları temelinde husumetlerin körüklendiği, iç savaşların yaşandığı, kanlı terör örgütlerinin at oynattığı, ülkelerin toprak bütünlüğünün parçalandığı, siyasi yapıların yıkıldığı, ayrışma ve bölünme dinamiklerinin harekete geçtiği ve istikrarsızlığın hüküm sürdüğü sorunlu bir coğrafyadır. Irak ve Suriye'de yaşanan gelişmeler Türkiye'yi çok ciddi milli güvenlik tehlike ve tehditleriyle karşı karşıya bırakmıştır" diye konuştu.

- MHP'ye 6 bin 972 kişi katıldı

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ da bazı basın kuruluşlarının, partisindeki istifaları son dakika haberi olarak verdiğine işaret ederek, "Bugün partimize 6 bin 972 kişi katılıyor. Bakalım o basın kuruluşları bunu görecekleri mi? Varsın onlar görmesinler. 6 bin 972 yeni dava arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Varlıklarıyla gücümüze güç kattılar." diye konuştu.

Programa, TBMM Katip Üyesi ve MHP Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, MHP Ankara Milletvekili Mustafa Mit ve partililer katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı gösteri sundu.

Konuşmaların ardından, partiye katılanlara rozetleri törenle takıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 13:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER