Türkiye’nin Güvenlik Stratejisi

Günümüz dünyası, belirsizliklerin hükmettiği mevcut konjonktürde yerel, bölgesel ve küresel ölçekte dönüşümlere tanıklık ediyor.

Türkiye’nin Güvenlik Stratejisi

Günümüz dünyası, belirsizliklerin hükmettiği mevcut konjonktürde yerel, bölgesel ve küresel ölçekte dönüşümlere tanıklık ediyor. Bölgenin önemli aktörlerinden biri olan Türkiye ise bu süreci yorumlayarak öncelikleri doğrultusunda, eldeki mevcut tüm imkân ve kaynakları zamanında, hızlı ve etkili kullanabilmeyi amaçlayan temel yaklaşımlar geliştirdi. Zaten stratejinin özünde de bu vardır. 

Türkiye’nin 2015 yılı itibarıyla ana hatlarını belirlediği ve özellikle 2017 yılında bütün unsurlarıyla hayata geçirmeye başladığı yeni savunma vizyonu bu yeni jeopolitik gerçeklikle doğrudan bağlantılı. 

Anadolu Ajansı (AA), Analiz Haberler Editörlüğü bölgesel ve uluslararası ölçekte gündemi belirleyen gelişmelere ilişkin derinlikli ve kılavuz niteliğinde değerlendirmelerin yer aldığı analizleri ile bu dönüşümü bir bakıma “dökümü” niteliğinde gözler önüne sermiştir.

Bu analizlerin yer aldığı, sahasında yetkin akademisyenler ve uzmanların katkılarıyla şekillenen bu çalışma güvenlik anlayışını bütünüyle yeniden şekillendirdiği kritik bir döneme de ışık tutuyor. 

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER