TDV Genel Müdürlüğüne Polat getirildi

TDV Genel Müdürlüğüne Mehmet Savaş Polat getirildi.

TDV Genel Müdürlüğüne Polat getirildi

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürlüğüne Mehmet Savaş Polat getirildi.

TDV'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Vakfın Mütevelli Heyeti kararıyla Vakıf Genel Müdürü olarak atanan Polat, görevine başladı.

1974'te İstanbul'da doğan Polat, Mardin İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde memuriyet hayatına başlayarak kısa bir süre imam hatip olarak görev yaptı. Polat, Pakistan'ın başkenti İslamabad şehrinde Uluslararası İslam Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Hukuk ve İslam Hukuku alanında lisans eğitimi aldı.

Yurt dışında özel sektörde idarecilik görevlerinde bulunan Polat, 2004-2011 yıllarında Kültür ve Turizm Bakanlığının Dubai'deki Bölge Tanıtım Ofisi'nde Türkiye'nin turizm ve kültürel tanıtımının yapılmasında görev aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü bünyesinde, Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü ve ilgili daireler ile başkanlık makamı arasındaki koordinasyonu yürüten Polat, Başbakan Yardımcılığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı makamlarının üst düzey yabancı heyetlerle ve Türkiye'de görevli yabancı misyon temsilcileri ile gerçekleştirilen ikili görüşmelerinde Arapça ve İngilizce tercümanlık ve raportörlük yaptı.

Bir süre serbest avukatlık yapan Polat, Suriyeli mülteciler başta olmak üzere pek çok yabancıya hukuki destek sağladı. Polat, Adalet Bakanlığı Adalet Komisyonu, Arapça ve İngilizce dillerinde mütercim bilirkişi olarak da görev aldı.

Evli ve 3 çocuk babası olan Polat, çok iyi derecede İngilizce ve Arapça, orta derecede de Urduca biliyor.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER