'Sıfır Atık Projesi'ne destek veren belediyeden 50 bin bez torba

Görevlendirme yapılan Diyarbakır'ın Bismil Belediyesi "Sıfır Atık Projesi"ne destek amaçlı vatandaşlara bez torba dağıtıyor.

'Sıfır Atık Projesi'ne destek veren belediyeden 50 bin bez torba

Diyarbakır'ın Bismil Belediyesi görevlendirmenin ardından çöp, yol, su, yeşil alan, sosyal yaşam, toplu taşıma, kültür ve sanat gibi birçok alanda hayata geçirilen hizmetlere her gün bir yenisini ekliyor.

Bu kapsamda "Sıfır Atık" projesine destek veren belediye tarafından "Bez Torba Kullan, Doğayı Koru Projesi" uygulanmaya başladı.

Aile Destek Merkezi (ADEM) bünyesinde dikiş nakış kursuna katılan kursiyerlerce hazırlanan 50 bin bez torbanın ilçede dağıtımına başlandı.

Bismil Belediye Başkan Vekili Kaymakam Kerem Süleyman Yüksel, yaptığı açıklamada, çevrenin önemine işaret ederek, gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak istediklerini söyledi.

Bez torba kullanımı konusunda okullarda öğrencileri bilgilendirdiklerini dile getiren Yüksel, "İlçede haftanın her günü kurulan pazarda yaklaşık 90 kilogram plastik alışveriş poşeti kullanılıyor. Bu poşetler doğaya büyük zarar veriyor." dedi.

Yüksel, bez torba kullanımını teşvik etmeye çalıştıklarını aktardı.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER