Şehit Üsteğmen Usta'nın adı gençlik merkezine verilecek

Döşemealtı Belediye Başkanı Genç: "Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta'nın adının böyle bir gençlik merkezinde ebediyete kadar yaşatılması için meclis kararı alacağız"

Şehit Üsteğmen Usta'nın adı gençlik merkezine verilecek

ANTALYA (AA) - Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta'nın adı, Antalya'da Döşemealtı Gençlik Merkezine verilecek.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, yapımı devam eden gençlik merkezi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Yeşilbayır Mahallesi Şehit Er Tevfik Cebeci Stadı'nın yanında yer alan 6 bin metrekarelik alana inşa edilen 3 katlı Döşemealtı Gençlik Merkezinin her yaştan insanın yararlanabileceği şekilde projelendirildiğini söyledi.

Gençlik merkezinin yarı olimpik açık ve kapalı yüzme havuzu, dans, folklor salonu, konferans, sergi salonu, çocuklar için mini havuz, bay, bayan, engelli giyim odaları, doktor, hemşire odaları, 2 adet 30'ar kişilik seminer salonu, gençlik lokali ile otoparktan oluştuğunu ifade eden Genç, "Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta'nın adının böyle bir gençlik merkezinde ebediyete kadar yaşatılması için meclis kararı alacağız. Şubat ayı meclis gündemimize aldık. Mart sonunda açılışı yapılacak merkezimiz şehidimizin adını taşıyacak." diye konuştu.

AA

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 11:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER