Hakkari ve ilçelerinde 25 bölge 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi

HAKKARİ ve ilçeleri sınırları içerisinde yer alan 25 yerleşim birimi, 13- 27 Temmuz 2017 tarihleri arasında 'Özel güvenlik bölgesi' ilan edildi.

Hakkari ve ilçelerinde 25 bölge 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi

Hakkari merkez ve ilçelerindeki sınırlar içerisinde faaliyet gösteren terör örgütünün son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemlerinin ilin ekonomisini ve gelişmesi olumsuz yönde etkilediğini belirtilen Valilik açıklamasında şöyle denildi: 

"İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, İlimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. 25 bölge 13 Temmuz 2017 günü saat 00:00:01’den 27 Temmuz 2017 günü saat 23:59:59’a kadar, 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın belirlenen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır."

DHA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER