Belediye işçisinden bisiklet süren kadına 'tahrik ediyorsunuz' saldırısı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde, belediyede taşeron işçi olarak çalışan S.K. 'Filyos'ta kadınların bisiklete binmesini istemiyoruz. Bisiklete binerek herkesi tahrik ediyorsunuz' diyerek G.G. adlı kadının boğazını sıktı. Filyos Belde Belediye Başkanı Ömer Ünal, tekrar beldeye gelen Zonguldak Kadın Platformu üyesi kadınları çiçeklerle karşılayarak, "O kişi adına sizden özür diliyorum" dedi.

Belediye işçisinden bisiklet süren kadına 'tahrik ediyorsunuz' saldırısı

Zonguldak Kadın Platformu üyesi 20 kadın, 10 Aralık İnsan Hakları Günü'nde Filyos Beldesi'nde bisiklete bindi. Bu sırada iddiaya göre, belediyede taşeron işçi S.K. bisiklete binen kadınların arasında bulunan G.G.'ye laf atarak saldırıda bulundu. Kadının boğazını sıkan S.K.'nın "Filyos'ta kadınların bisiklete binmesini istemiyoruz. Bisiklete binerek herkesi tahrik ediyorsunuz" dediği iddia edildi. Kadınların şikayeti üzerine jandarmanın gözaltına aldığı S.K., ifadesinin alınmasının ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturmasını sürdüren jandarma, S.K. ile G.G. arasında daha önceye dayalı husumet bulunduğunu tespit etti. Ayrıca S.K.'nın ifadesinde kadınlara yönelik söylediği iddia edilen sözleri kabul etmediği öğrenildi.
 

BELEDİYE BAŞKANI ÖZÜR DİLEDİ

Zonguldak Kadın Platformu üyesi kadınlar, dün trenle tekrar Filyos beldesine gitti. Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, kadınları tren istasyonunda çiçeklerle karşıladı. Ünal, kadınlara çiçek vererek özür diledi. S.K.'nın iddia edildiği gibi koruması olmadığını ve olayın şahsi bir mesele olduğunu söyleyen Ünal, "Filyos'a hoş geldiniz. Olay yargıda. O kişi adına sizden özür diliyorum. İstediğiniz zaman Filyos'a gelebilirsiniz. Benim eşim de sahilde dolaşıyor. Burada kimse kimseyi rahatsız etmez, taciz etmez. Bu olay şahsidir, siyasi değildir, bizle bir bağlantısı yoktur. Bisiklete binmek istediğiniz zaman bizi de arayın. Bizde sizinle bisiklete binelim" dedi.

DHA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER