Belediye Başkanı Demircan: Beyoğlu'nda 200 evde sıkıntı yaşandı. 100'e yakın ağaç devrildi ve bazı evleri su bastı'

Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan: ''Dün fırtına sırasında Beyoğlu'nda 200 evde sıkıntı yaşandı. 100'e yakın ağaç devrildi ve bazı evleri su bastı''

Belediye Başkanı Demircan: Beyoğlu'nda 200 evde sıkıntı yaşandı. 100'e yakın ağaç devrildi ve bazı evleri su bastı'

İSTANBUL (AA) - Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ''Dün fırtına sırasında Beyoğlu'nda 200 evde sıkıntı yaşandı. 100'e yakın ağaç devrildi ve bazı evleri su bastı.'' dedi.

Demircan, İstanbul'da etkili olan sağanak ve şiddetli fırtına sonucunda Beyoğlu'nda zarar gören mahallelerde incelemelerde bulundu.

Demircan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, dün İstanbul'da büyük bir fırtına yaşandığını söyledi.

Fırtınadan Beyoğlu'nun da etkilendiği ifade eden Demircan, şunları kaydetti:

''Dün fırtına sırasında Beyoğlu'nda 200 evde sıkıntı yaşandı. 100'e yakın ağaç devrildi ve bazı evleri su bastı. Belediyemizin ve kaymakamlığımızın ekipleri dün akşamdan itibaren bütün şikayetleri değerlendirip vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyor. Sağ olsun Başbakanlığımız da genelgesini yayınlamış. Belediyeler, kaymakamlıklar üzerinden hasar oluşan evlerde mali durumu yetersiz olan vatandaşlarımıza bin ila bin 500 lira yardım yapılacak. Biz de Beyoğlu Belediyesi olarak vatandaşımızın yanındayız. Şu an sahada 24 saat geçmeden her şey normale döndü diyebiliriz. Bir afet yaşadık ama çabuk atlattık. Herkese geçmiş olsun.''

Öte yandan belediye ekipleri mahalle ve sokaklarda temizlik çalışmalarına devam ederken, zarar gören evlerde hasar tespit çalışmaları yapılıyor.

AA

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 16:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER