banner55

81 ildeki 'Huzurlu Sokaklar Uygulaması'nda 2 bin 11 kişiye adli işlem yapıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesindeki, 81 ilde yapılan "Huzurlu Sokaklar Uygulaması"nda 2 bin 11 kişi hakkında adli ve idari işlem yapıldı.

81 ildeki 'Huzurlu Sokaklar Uygulaması'nda 2 bin 11 kişiye adli işlem yapıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde, Göç İdaresi, Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlükleri ve belediye personelinin katılımıyla 81 ilde yapılan "Huzurlu Sokaklar Uygulaması" sonucunda 2 bin 11 kişi hakkında adli ve idari işlem yapıldı. Dilencilik yapan şahıslar üzerinden çıkan 33 bin 682 lira kamuya geçirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde, Göç İdaresi, Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlükleri ile belediyelerden 10 bin 896 personelin katılımıyla 81 ilde eş zamanlı yapılan "Huzurlu Sokaklar Uygulaması"nda 41 bin 319 kişinin bilgileri kontrol edildi.

Dilencilik yapan yaşı küçük 87 çocuk ailelerine teslim edildi

Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde, özellikle çocuklar başta olmak üzere, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda, trafik ışıkları, terminal, kavşak, park ve bahçelerde eş zamanlı denetimler yapıldı.

Yurt genelindeki denetimlerde, 141 aranan kişi yakalandı, 2 bin 11 kişi hakkında da adli ve idari işlem uygulandı.

Özellikle dilencilere yönelik başlatılan "Huzurlu Sokaklar Uygulaması" sonucunda, adli ve idari işlem yapılan 2 bin 11 kişiden 159'unun Suriye uyruklu olduğu belirlendi. Dilencilik yapan yaşı küçük 87 çocuk ailelerine teslim edildi. Denetimlerde, dilencilik yapan kişilerin üzerinden çıkan 33 bin 682 lira kamuya geçirildi.

AA

banner56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER