Geleceğe Atılan İmza – Osmaniye Vakfı Ve Devlet Bahçeli

Geleceği düşünmek ve inşa etmek iddialı ve inançlı adamların işidir.

Bundan dolayıdır ki; Türk devlet geleneğinde, birçok devlet adamı yarınların inşasında faydalı ve hayırlı işler yapmak maksadı ile vakıf kurmuştur.

Selçuklu ve Osmanlı’da Türkiye’sinde devlet adamları tarafından kuruluşunu sıkça gördüğümüz vakıflar, milli kültürün yaşatılması, eğitim ve sağlık konularında hizmet kapısı olmuşlardır.

Cumhuriyet Türkiye’sinde, maalesef aynı titizlikte bir tabloyla karşılaştığımızı söyleyemeyeceğiz.

Vakıflık geleneğinden ziyade birer ticaret hane görünümüne bürünen bazı vakıflar, toplumumuzda saygınlığını ve duyulan güveni her geçen gün kaybetmektedir.

İşte tam da böylesi bir dönemde, vakıf geleneğinin en doğru şekilde algılanacağı, güven duygusunun en üst seviyede inşa edileceği bir vakıf kurulmuştur.

Günümüz Türk siyaset ve devlet hayatının en fazla güven veren, toplumun her kesimi tarafından en fazla güven duyulan ismi, Sayın Devlet Bahçeli himayelerinde Osmaniye Vakfı kurulmuştur.

Osmaniye Vakfı her ne kadar yeni kurulmuş olsa da;

Himayecisinin adı, hedefleri hakkında işaretler vermektedir.

Asırlar öncesinden Fatih Sultan Mehmet Han tarafından kurulan vakıf ve faaliyetlerini asırlar ötesine nasıl taşıdığını görünce, Devlet Bey’in maksadını anlamak hiçte zor olmasa gerek.

“Bu örnekle, Devlet Bahçeli ve Fatih Sultan Mehmet eşitlemesi ya da kıyaslaması yapmadığımızı, iki büyük devlet adamının aynı hayallerde buluştuğunu anlatmak istedik“

Osmaniye Vakfı; Devlet Bey tarafından geleceğe atılmış bir imzadır.

Osmaniye Vakfı; unutulmaya yüz tutmuş ve maksadının dışına taşmış vakıf geleneğine yeniden değer katmaktır.

Osmaniye Vakfı; Devlet Bahçeli’nin, kendi ismini vermek fırsatı ve hakkı olmasına rağmen, memleketine gösterdiği vefa duygusunun ve yüksek tevazu sahibi oluşunun en bariz göstergesidir.

Osmaniye Vakfı; tarihe sadakat, günümüze örnek, geleceğe selam göndermektir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Osmaniye Vakfı’nın kuruluş senedini onaylarken aynı zamanda geleceğe gönderilen selama şahitlik etmiştir.

Hayırlı uğurlu hizmetler vereceğine inancımız tamdır.

Kutlu olsun.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.