Çaykur Bin 500 Mevsimlik İşçi Alacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Çaykur'da istihdam edilmek üzere bin 500 mevsimlik işçi alınacağını söyledi.

Çaykur Bin 500 Mevsimlik İşçi Alacak

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünün ( Çaykur)  Rize,  Artvin,  Trabzon ve  Giresun illerindeki fabrikalarında önemli sayıda personel açığı bulunduğunu kaydeden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı  Faruk Çelik,  Çaykur'da istihdam edilmek üzere bin 500 mevsimlik işçi alınacağını söyledi.

"4-13 NİSAN'DA İLANA ÇIKILACAK"

Bakan Çelik'in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

" Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere geçici işçi alımı gerçekleştirilecek.  Çaykur'a bağlı  Rize,  Artvin,  Trabzon ve  Giresun illerinde bulunan yaş çay fabrikalarında çalışmakta olan geçici ve daimi işçilerden emeklilik, ölüm ve diğer nedenlerle ayrılmalardan dolayı önemli sayıda işçi personel açığı ortaya çıkmış bulunuyor. Ayrıca kurumun oluşturulan yeni fabrikası ve bazı ünitelerdeki imalat makine sayısı artışından dolayı yaş çay işleme kapasitesinin artması, mevcut iş gücü ihtiyacını daha da artırmış bulunuyor. Kurumun personel ihtiyacını gidermek ve hizmetlerin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla bin 500 mevsimlik (geçici) ilkokul öğrenimli beden işçisi İŞKUR aracılığıyla alınacak. Söz konusu alım için İŞKUR, 4-13 Nisan aralığında ilana çıkacak. Kura çekimi ise Mayıs ayının ilk haftasında noter huzurunda yapılacak."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER