9 ilde eğitime kar engeli

Kar, tipi ve buzlanma nedeniyle Elazığ, Ağrı, Bitlis ve Kars geneli ile Bingöl, Van, Erzurum, Malatya ve Iğdır'ın bazı ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

9 ilde eğitime kar engeli

Olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 ilde eğitime ara verildi.

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelinde bugün eğitime ara verildiği bildirildi.

Ağrı

Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle il merkezi ile bağlı köylerin yanı sıra Tutak, Eleşkirt, Taşlıçay ve Hamur ilçelerinde eğitime bugün ara verildiği bildirildi. 

Bitlis

Bitlis'te olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışından dolayı il merkezi ve bağlı köylerdeki okullarda öğleden sonra eğitime ara verildiği belirtildi. Tatvan ilçesinde de kar nedeniyle eğitime öğleden sonra ara verildi. 

Kars

Kars Valiliğinden yapılan açıklamada da olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda öğleden sonra eğitime ara verildiği kaydedildi.

Bingöl

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde de bir hafta aranın ardından akşam saatlerinde başlayan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce kar ve tipi nedeniyle ilçe genelindeki okullarda bugün eğitime ara verildiği belirtildi.

İlçede 40 köy ile ulaşım sağlanamıyor.

Van

Van'ın Bahçesaray ilçesinde de yoğun kar yağışı nedeniyle tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime bugün ara verildiği bildirildi.

Erzurum

Yoğun kar yağışı dolayısıyla Erzurum'un Horasan ilçesindeki ve kent genelinde taşımalı eğitim yapılan okullar da bugün tatil edildi.

Malatya

Malatya'da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Pütürge ilçesinde okullar tatil edildi.

Iğdır

Iğdır'da ise kent merkezine bağlı Kervansaray, Kızılkale, Pınarbaşı, Taşlıca, Harmandöven, Güngörmez, Asma, Kuçe, Mezra, Aliköçek, Alibeyköy ve Karaçomak köyleri ile Tuzluca ilçe genelinde okulların 1 gün süreyle tatil edildiği aktarıldı.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER