Başstratejist Bannon, Trump'tan önce Sessions'ı başkanlığa ikna etmeye çalışmış

New York Times gazetesinde yer alan habere göre Bannon, Trump'tan önce şu anda Adalet Bakanı olarak görev yapan Sessions'ı başkanlık yarışı için ikna etmeye çalıştı

Başstratejist Bannon, Trump'tan önce Sessions'ı başkanlığa ikna etmeye çalışmış

WASHINGTON (AA) - Beyaz Saray Başstratejisti olarak görev yapan Steve Bannon'un, Donald Trump'la tanışmadan önce şu anda Adalet Bakanı olarak görev yapan Jeff Sessions'ı başkanlık yarışına girmesi için ikna etmeye çalıştığı iddia edildi.

New York Times gazetesinde yer alan habere göre Bannon, Trump'tan önce Sessions'ı başkanlık yarışı için ikna etmeye çalıştı.

Haberde, Sessions'ın yarışı kazanamayacak dahi olsa seçimlerde yarışmasının "Bannon'un uzun vadeli planladığı milliyetçi bir ajandayı gündeme getirmek adına" önemli bir adım olduğuna vurgu yapıldı.

Bannon'un Sessions'a “Bak, sen başkanlık yarışını kazanamayacaksın fakat Cumhuriyetçi Partinin adaylığını kazanabilirdin. Bu noktaya ulaştıktan sonra köklü değişiklikler yapabilirsin. Cumhuriyetçi Partinin listesinde ticaret, önemi gereği sonlarda sen bunu birinci sıraya taşıyacaksın. Göçmen meselesi 10. sırada sen bunu 2. sıraya getirebilirsin." dediği ifade edildi.

Sessions'un başkanlık yarışına girmek için ikna olmadığı aktarılan haberde, Bannon'un “Daha sonra ise farklı bir adayın bunu yapması gerekti.” şeklinde konuştuğu aktarıldı.

Haberde, Sessions'un ikna olmamasının ardından, Bannon'un Trump'la tanıştığı ve aynı öneriyi Trump'a yaptığı kaydedildi.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER